• BITCOIN/TL
  466299,406
  % -2,24
 • ETHEREUM/TL
  31330
  % -1,33
 • RIPPLE/TL
  6.55
  % -1,32
 • BITCOIN CASH/TL
  3051.7,338
  % -0,75
 • LITECOIN/TL
  1097.3
  % -2,48
 • COSMOS HUB/TL
  179.8
  % 6,36
 • CARDANO/TL
  8.18
  % -2,33
 • TETHER/TL
  15.91
  % 0,10

Axie Infinity, AXS Coin Nedir?

Axie Infinity Nedir, Para Kazandırır mı?

Pokémon ve Tamagotchi oyunları fikrinden ilham alan Axie Infinity, oyuncuları Axie olarak bilinen sevimli fantastik yaratıklarla tanıştıran Ethereum platformuna dayalı merkezi olmayan bir oyundur. Bu yaratıklar da görünüşlerinin altında güçlü bir potansiyele sahiptir. Oyun, oyuncuların onları pazarda üretmelerine, yükseltmelerine, savaşmalarına ve hatta takas etmelerine olanak tanır.

Axie’ler Terrarium adı verilen kendi yapay ortamında yaşıyor. Günlük aktiviteler ve diğer Axie’lerle yapılan savaşlar sayesinde Axie’ler üstün bir seviyeye evrimleşmek için deneyim kazanabiliyor. Onları geliştirmeyi başarmak için, oyuncuların Axie’lerini iyi tanıması ve doğru yoldan yönlendirmesi gerekiyor.

Axie’ler çok şirinler, bu yadsınamaz bir gerçek. Ama Axie’ler sadece sevimli değil, görünüşleri neredeyse benzersiz. Birbirine benzeyen iki Axie’yi bulmak oldukça zor. Çünkü vücut kısımları çeşitli şekil ve biçimlere sahip. 500’den fazla Axie vücut parçası var (ve ortaya çıkarılacak çok daha fazlası); bu nedenle, bunların kombinasyonu sınırsızdır. Oyuncular yeni kombinasyonları keşfetmekten asla sıkılmayacaklar.

Axies’in gövdesi ve parçaları, Beast, Plant, Bug, Bird, Reptile ve Aquatic ve gelecekteki sürümlerde daha fazlası dahil olmak üzere sınıflara ayrılmıştır. Ayrıca, parçalar ayrıca Sıradan, Nadir, Ultra Nadir, Efsanevi olmak üzere dört nadirlik seviyesine sahiptir.

Blockchain Oyunlarının En Popüleri

Blockchain teknolojisinin, teknoloji engellerini aşarak oyun deneyimini daha eğlenceli hale getirmesi bekleniyor. Bununla birlikte, doğası gereği, çoğu blok zinciri oyunu yeni engellerle karşılaşır. Oyundaki etkileşimler, yürütme için maliyetli olabilir ve bu da kötü oynanışa yol açar. Mevcut diğer blockchain oyunlarının zayıflığını anlayan Axie Infinity, ilginç oynanışına çok odaklandığı için yenilikçi bir girişim olarak adlandırılabilir.

Axie Infinity’yi öne çıkaran savaş sistemidir. Axie’ler 3’e 3 savaşta sıra tabanlı bir sistemle savaşır. Axie’ler kendi kendilerine savaşırlar, ancak zafer kazanmak için oyuncuların takımları için uygun Axie’ler akıllıca seçmekten onları taktik pozisyonlara yerleştirmeye kadar gerçek bir stratejiye ihtiyacı vardır.

Bir Axie’nin gücü çeşitli istatistikler tarafından belirlenir. Axie’ler vücut bölümlerine göre farklı özellikler kazanabilirler. Her bölüm, Axie’leri istatistiklere katkıda bulunur. Bazı Axie parçaları, kendi Axie hareketleri nedeniyle Axie’nin silahları gibi davranır. Yakın dövüş veya menzilli hamleler, o Axie’nin savaş alanında kullanımını belirler.

Axie Infinity Ekibi

 • Trung Nguyen, Baş Mühendis, Seri Girişimci. Risk sermayesi destekli bir girişim Lozi’nin kurucu ortağı ve eski CTO’su . Nguyen 2019’dan beri şirket içerisinde yer alıyor.
 • Tu Doan, Sanat Yönetmeni, Oyun Tasarımcısı. Lozi’nin kurucu ortağı ve Baş Tasarımcısı. Rekabetçi bir Pokémon oyuncusu.
 • Duy Trinh, Animatör. Axie’lere derinden aşık olan bir animatör. Daha önce bir California animasyon stüdyosunda ve serbest çalışan olarak çalışma deneyimine sahip.
 • Quy Dau, Yazılım Mühendisi. React Hackathon 2016 Kazananı. İlk şirketini 21 yaşında kurdu.
 • Nam Nguyen, Grafik Tasarımcı, Sanatçı. Axie’i hayata geçiren yetenekli bir Sanatçı.

Axie Infinity İle Para Kazanma Yolları

SLP Farming: Temel olarak günlük görevler yaparsınız, Axies’inizle diğer oyuncularla savaşırsınız ve bunu yaparak Pürüzsüz Aşk İksirlerini farmlayabilirsiniz, bunlar ikincil piyasada satılabilen ERC tokenleridir. İnsanların SLP’leri satın almak istemelerinin nedeni, üreme için gerekli olmalarıdır. Axie’niz daha önce üremediyse minimum 150 SLP’ye ihtiyacınız vardır ve üremek için gereken SLP miktarı her bir üreme sonrasında yükselir. Yani, o gün sadece 2 ila 3 saat oynayarak, SLP’nin piyasadaki mevcut değerine bağlı olarak, 40-50 $ arasında değişen 150 – 200 SLP’ye kadar token kazanabilirsiniz.

Axie Yetiştirme: Daha derin bir düzeyde ele alındığında üremenin çalışma şekli oldukça karmaşık olabilir. Yazımızda çok fazla detaya girmeyeceğiz ancak sadece nasıl çalıştığına dair temel bir anlayış kazandırmak adına kısaca bahsedelim. Axie’lerinizi çiftleştirmeye başlamak istiyorsanız, okumak isteyebileceğiniz tonlarca ayrıntılı kılavuz var. Üreme amacıyla iki Axie’e alıp üçüncüyü oluşturmak için öncelikle 2 Axie’ye ihtiyaç duyarsınız. Yeni oluşturduğunuz Axie’leri kar için satabilir, daha fazla Axie için yeniden çiftleştirebilir veya savaş için kullanabilirsiniz. Her Axie en fazla 7 kez üretilebilir ancak her seferinde daha maliyetli bir çiftleşme olur. Birkaç üreme stratejisi vardır, ancak en popüler olanları, aynı sınıftaki Axie’leri kullanarak saf Axie’ler üretmektir. Unutulmaması gereken başka bir şey de, bir kardeş veya ebeveyn ile bir Axie çiftleştiremezsiniz ancak kuzenler veya amcalarla yapabilirsiniz.

Axs Coin Nedir?

HODLing Nadir Axie’ler/ Arazi – “HODL”, yatırım dünyasında “tokenlerini satma, bekle” anlamına gelen bir terimdir; bu, gelecekte değerinin artacağı umuduyla bir tokene tutunmak anlamına gelir. Nadir Axies/Land’i HODLing, oyundaki kıtlık nedeniyle uzun vadeli iyi bir stratejidir. Yaratıcının kendisinden gelen yalnızca kısıtlı sayıda Kökenli Axie vardır ve mistik özelliklere sahip yalnızca birkaç Axie bulunur. Daha fazla Axie üretildikçe bu Axie’ler giderek daha değerli hale gelir. Çünkü bu sınırlı sayıda Axie’leri daha da nadir hale getirecek. Axie Infinity’nin arazi kısmı, yaratılmakta olan meta veri deposu gerçekleştikçe değer kazanacaktır.

AXS tokeni satın almak da farklı bir strateji olabilir. AXS Token Axies yetiştirmek için gereklidir, bu nedenle AXS alıp satmak genel anlamda iyi bir strateji olabilir. AXS’i stake etmek, Axie Infinity’nin bir parçası olacak ve oyun daha merkezsiz hale geldikçe token giderek daha önemli hale gelecek.

Ayrıca AXS tokenleri Axie’leriniz için satın alabileceğiniz eşya ve uzuvlar için kullanılacak bir para birimi görevi görüyor. Axie Infinity’ye ait pazar yerinde kullanıcılar oyun oynarken elde ettikleri eşyaları listeleyebiliyor ve diğer oyuncular ihtiyaçlarına göre bu eşya veya Axie’leri satın alabiliyor. ERC-20 tabanlı bu tokenler zaman içerisinde oyunun değerini ve gidişatını derinden etkileme potansiyeline sahip.

Axie Infinity Geleceği

Axie Infinity 2021 yılı içerisinde çok büyük dikkat çekti. Özellikle AXS token fiyatı bu dikkatin odağı oldu. Ayrıca proje geliştirmeleriyle göz doldurdu. Yıl için koyduğu hedeflere bir bir ulaşan geliştirme ekibi yatırımcılara güven aşıladı. AXS tokenlerinin stake edilebilmesi AXS fiyatında inanılmaz bir yükselişe yol açtı.

Axie Infinity’nin takviminde Land mekanizmasını 2021 yılı sonuna kadar devreye sokmak bulunuyor. Land Axie’lerin yaşayacağı bir metaverse olacak. Bu metaverse oyuncular gezebilecek ve tıpkı eski pokemon oyunlarında olduğu gibi bir oyun mekanizmasına kavuşacaklar. Aynı zamanda bu metaverse içerisinde oyuncular kendi alanlarını satın alabilecek, satabilecek ve diğer oyuncuların alanlarını ziyaret edebilecekler. Oyuna derinlik katması beklenen yenilikler gerçekleştiğinde halihazırda lider olan Axie Infinity’nin geleceği oldukça parlak görünüyor.

Daha Fazla Bilgi için  Facebook Grubuna  Katılın

Daha Fazla Bilgi İçin Telegram Grubuna    Katılın

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir? 

Daha fazla Nasıl kategorisindeki içeriklerimiz için: Nasıl? 

Sermayesiz İş Fikirleri: Nasıl? 

YORUMLAR YAZ