• BITCOIN/TL
  466371,147
  % -3,19
 • ETHEREUM/TL
  31500
  % -3,95
 • RIPPLE/TL
  6.61
  % -3,89
 • BITCOIN CASH/TL
  3114.93,157
  % -6,39
 • LITECOIN/TL
  1084.73
  % -4,97
 • COSMOS HUB/TL
  164.63
  % -7,80
 • CARDANO/TL
  8.42
  % -7,30
 • TETHER/TL
  15.97
  % 0,51

Kripto Para Temsilcileri Meclise Davet Edildi: Türkiye’deki Kripto Para Düzenlemelerinde Son Durum!

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto paraların yasal düzenlemelerine ilişkin sektör ile görüş almak için kripto para temsilcilerini meclise davet etti.

Türkiye’deki Kripto Para Düzenlemeleri

Son yıllarda kaydettikleri değer artışları ile birlikte regülatörlerin radarına giren kripto paralar için bu varlıklara olan yaklaşımlar her ülkede farklılık gösterdi diyebiliriz. El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederek ödemelerde kullanılmasına izin verirken, Çin kripto varlıklara ilişkin çeşitli yasakların getirilmesi amacıyla birtakım yasal düzenlemeleri faaliyete geçirdi. ABD’deki söz konusu yasal düzenlemeler de çeşitli nedenlerden dolayı bazı alanlarda henüz netliğe kavuşmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın zamanda katıldığı bir televizyon programında, kripto para alanındaki yasal düzenlemelerin yakında meclise sunulacağını açıklaması ile birlikte de söz konusu yasa tasarısı Türkiye’deki kripto para ekosistemi tarafından konuşulmaya başlandı. Bu süreçte sosyal medyada, yasal düzenlemeler ile ilgili taslak metinleri hakkında birtakım yorumlamalar yapıldı. Meclise sunulacak yasal düzenlemelerde, borsaların lisans süreci ve vergilendirme başta olmak üzere bir dizi farklı maddenin yer aldığı konuşuldu.

Kripto Para Temsilcileri, Meclise Davet Edildi

Eski Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, yasal düzenlemelerin konuşulduğu bir Twitter yayınınında kripto para regülasyonları sürecinde sektöre yönelik fikir almak adına kripto temsilcilerini Çarşamba günü Meclis’e davet etti. Mustafa Elitaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu sözlere yer söyledi:

2022 Borsacibaba.com Risk Açıklaması / Feragatname: Borsacibaba.com‘da yayınlanan her türlü Bitcoin analizi, kripto para analizi, Bitcoin tahmini gibi içerikler ve haberler bilgi amacı ile sağlanmaktadır. Kripto para yatırımları riskli yatırımlar olup tüm paranızı kaybetme riskiniz mevcuttur. Borsacibaba.com asla yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde bulunan içerikler yayınlamamakta olup Borsacibaba.com yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Borsacibaba.com ve sitede yer verilen makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.Borsacibaba.ComSeon1.com Kuruluşudur

YORUMLAR YAZ