• BITCOIN/TL
  474610,454
  % -2,38
 • ETHEREUM/TL
  28801
  % -9,38
 • RIPPLE/TL
  6.44
  % -3,36
 • BITCOIN CASH/TL
  2922.18,669
  % -6,21
 • LITECOIN/TL
  1022.71
  % -7,93
 • COSMOS HUB/TL
  152.06
  % -13,68
 • CARDANO/TL
  7.59
  % -9,69
 • TETHER/TL
  16.35
  % 0,00

Metaverse Decentraland Nedir? Sanal Arsa Nasıl Alınır?

Decentraland, 90.601 parsel araziden oluşan merkezi olmayan bir 3D sanal gerçeklik platformudur. Decentraland’daki sanal mülkler, Ethereum blok zincirine dayanan kripto para birimi MANA tarafından satın alınabilecek NFT’lerdir. Şubat 2020’de halka açıldı ve kar amacı gütmeyen Decentraland Vakfı tarafından denetlendi.

Sayfa Içeriği

Decentraland Nedir?

Decentraland’ın ilkesi, düzenli bir oyuncu olmayan herkes için belirsiz görünebilir. Daha sonra satmak veya inşa etmek için arazi satın alabileceğiniz etkileşimli bir sanal gerçeklik platformudur. Sanal bir arazi parçası satın alarak, kullanıcı, Decentraland’ın Ethereum (ETH) blok zincirine bağlı olduğu gerçeğiyle güvence altına alınan bir şeyin sahibi olur.

Decentraland’a dalmak isteyen bir kullanıcı için iki çözüm mevcuttur: Platforma geleneksel bir tarayıcı üzerinden erişebilir veya benzersiz, daha sürükleyici bir deneyimin tadını çıkarmak için bir VR kulaklığından geçebilirler.

Daha önce, araziler daha fazla MANA için satılmıştı, ancak jetonun değeri o zamandan beri patladı. Republic Realm şirketi satın alımın gerisindedir ve geçmişte platformda başka satın almalar da yapmıştır.

Tarih

Decentraland aslen 2015 yılında Arjantinliler Ari Meilich ve Esteban Ordano tarafından kuruldu. Başlangıçta, bir iş kanıtı algoritması aracılığıyla kullanıcılara piksel tahsis eden sadece pikselli bir ızgaraydı. Decentraland daha sonra bir 3D dünyasına dönüştü. Ekim 2018’de Decentraland ve Animoca Markaları, her biri 0,5 milyon ABD dolarına eşit bir hisse senedi ve MANA token takası yoluyla karşılıklı bir yatırım gerçekleştirdi. Decentraland yatırımcıları arasında Digital Currency Group, Kenetic Capital, FBG Capital, CoinFund ve Hashed bulunmaktadır.

Decentraland, 2017 yılında beta sürümünde ilk kez piyasaya sürüldüğünde, geliştiriciler sanal arazi parsellerini 20$’a kadar sattılar.NFT sanatındaki 2020-2021 patlamasının ardından, Decentraland’daki en çok arzu edilen dijital gayrimenkul 100.000$’dan fazla satılıyordu.

Haziran 2021’de Londra merkezli müzayede evi Sotheby’s, dijital sanatı göstermek için Yeni Bond Street merkezinin dijital bir kopyasını Decentraland’da sanal bir galeri olarak yarattı.

18 Haziran 2021’de New York merkezli dijital gayrimenkul yatırım aracı Republic Realm, Tokyo alışveriş bölgesi Harajuku’nun adını taşıyan Metajuku adında sanal bir alışveriş bölgesine dönüştürmeyi planladığı 259 Merkeziyetçi parsel için 913.228 dolara eşdeğer bir ödeme yaptı.

Ekim 2021’de düzenlenen dört günlük Metaverse Festivali, ilk Metaverse müzik festivaliydi ve Deadmau5, AlunaGeorge, Alison Wonderland ve diğer müzikal eylemlerin sanal gerçeklik performanslarını içeriyordu.

 • Aşağıda belirtilen linkten Decentraland tarafından satışa sunulan arazilerin alımını gerçekleştirebilirsiniz. Google Chrome eklentisi bulunan MetaMask Wallet ile Ethereum ödemesi gerçekleştirerek arazi satın alınabilir.

Daha Fazla Bilgi için  Facebook Grubuna  Katılın

Daha Fazla Bilgi İçin Telegram Grubuna    Katılın

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir? 

Daha fazla Nasıl kategorisindeki içeriklerimiz için: Nasıl? 

Sermayesiz İş Fikirleri: Nasıl? 

YORUMLAR YAZ