• BITCOIN/TL
  485696,743
  % 3,92
 • ETHEREUM/TL
  33412
  % 5,58
 • RIPPLE/TL
  7
  % 5,97
 • BITCOIN CASH/TL
  3291.45,594
  % 6,85
 • LITECOIN/TL
  1161.93
  % 10,69
 • COSMOS HUB/TL
  183.24
  % 6,54
 • CARDANO/TL
  9.24
  % 6,19
 • TETHER/TL
  15.93
  % 1,84

Paribu Token satışı başlıyor

Paribu borsasının resmi tokeni PRB haftaya ön satışa başlıyor. Yatırımcılar ön satışa iki farklı seçenekte ve bu seçeneklere göre belirlenmiş fiyat seviyesi ile katılabilecekler. 

Ülkemizin önemli kripto para borsalarından Paribu, ilk bağımsız blok zinciri Paribu Net ile birlikte Paribu Token için de hazırlıklarını tamamladı. Haftaya token için ön satış süreci başlayacak.

Paribu Token nasıl alınır?

21 Şubat tarihinde başlayacak olan ön satış sürecinde iki seçenek yer alıyor. İlk seçenekte PRB Token ücreti 9TL olarak belirlenmiş. Bu seçenekte aldığınız miktarın yüzde onu ilk gün açılıyor ve kalan kısmı 4 çeyrek dönem boyunca yatırımcılara dağıtılıyor. 15.06.2023 itibariyle tüm varlıklar dağıtılmış oluyor.

İkinci seçenek ise PRB token için 12TL istiyor. Yani yüzde 30 civarında daha pahalı alıyorsunuz. Bununla birlikte tüm satın aldığınız varlıklar ilk ticaret gününde dağıtılıyor.

PRB token borsanın resmi coini olarak işlem görecek. P20 adı verilen blok zincirinde çıkacak olan coinlerin transfer işlem ücretleri PRB ile ödenebilecek. Ayrıca PRB tutarak onay süreçlerinde doğrulayıcı olarak işlem ücretlerinden pay alabileceksiniz. Toplamda 600 milyon adet üretilen PRB tokenin 50 milyonu satılacak ve dönem dönem yakımlar da olacak.

Paribu Net nedir?

Paribu’nun önümüzdeki günlerde hayata geçireceği Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir ağı Paribu Net, firmanın bu seneki en önemli kozu olacak. Paribu Net’i kullanan herkes akıllı kontratlar, merkeziyetsiz borsalar, merkeziyetsiz finans platformları, NFT marketleri ve daha pek c¸ok dagˆıtık uygulama geliştirilebilecek.

Paribu Net ağının devreye alınmasıyla birlikte Paribu’nun kendi token’ı Paribu Coin devreye giriyor. 14 Şubat’ta mainnet’in açılması ile birlikte Paribu Coin’in ön satışı da başlayacak. Paribu Coin, Paribu Net’teki işlem (gas) ücretleri için kullanılacak. Paribu Net’in devreye girmesiyle birlikte tıpkı Ethereum, BNB, Avax ağı gibi ağ kurulmuş olacak ve bu ağın token’ı Paribu Coin olacak.

Paribu Ventures nedir?

Paribu ayrıca blokzincir girişimlerine ve teknolojilere yatırım yapacağı Paribu Ventures programını duyurdu. Paribu, fark yaratan girişimcilerin projelerinin erken veya ileri aşamalarda desteklenmesi için Paribu Ventures’ı kurdu. Yeni nesil teknoloji şirketi olarak konumlanan Paribu, blokzincir ekosisteminde geliştirilen ürün ve projeleri desteklemeyi sorumlulukları arasında görüyor. Paribu Ventures, ilk etapta 30 milyon dolarlık yatırım bütçesiyle önümüzdeki iki yıl içinde minimum 30 girişime yatırım yapmayı planlıyor. Belli kriterler doğrultusunda seçilecek girişim ya da projelere maddi kaynak ve Paribu’nun teknolojik altyapısına erişim imkânı sağlanması hedefleniyor.

Paribu CEO’su Yasin Oral, bu sene başka projelerin de olacağını belirterek, “Paribu’yu globale taşıyacak iki önemli projeye imza atmak bizim için heyecan verici. Ancak bu yılki plan ve projelerimiz bunlarla sınırlı değil; blokzincir teknolojisiyle ülkemizde ve globaldehizmet verecek projeler üretmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

2022 Borsacibaba.com Risk Açıklaması / Feragatname: Borsacibaba.com‘da yayınlanan her türlü Bitcoin analizi, kripto para analizi, Bitcoin tahmini gibi içerikler ve haberler bilgi amacı ile sağlanmaktadır. Kripto para yatırımları riskli yatırımlar olup tüm paranızı kaybetme riskiniz mevcuttur. Borsacibaba.com asla yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde bulunan içerikler yayınlamamakta olup Borsacibaba.com yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Borsacibaba.com ve sitede yer verilen makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.Borsacibaba.Com Seon1.com Kuruluşudur

YORUMLAR YAZ