• BITCOIN/TL
  464621,629
  % -3,25
 • ETHEREUM/TL
  31236
  % -2,34
 • RIPPLE/TL
  6.55
  % -1,75
 • BITCOIN CASH/TL
  3059.1,337
  % -1,11
 • LITECOIN/TL
  1091.96
  % -3,32
 • COSMOS HUB/TL
  178.21
  % 4,64
 • CARDANO/TL
  8.22
  % -2,59
 • TETHER/TL
  15.92
  % 0,24

QLC Chain Projesine Genel Bakış

QLC Chain Projesine Genel Bakış

Blockchain teknolojisi, telekom dahil neredeyse her sektörü alt üst etti. QLC Chain, telekom sektörünü daha iyi hale getirmeyi amaçlayan önde gelen blockchain projelerinden biridir. Kısa süre önce yeniden markalaşmaya kadar başlangıçta Qlink olarak anılan QLC, kullanıcıların mobil sağlayıcılar yerine diğer kullanıcılardan bağlantı satın alabilecekleri dağıtılmış bir telekomünikasyon platformu geliştirerek telekomünikasyonu merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor.

Temel olarak QLC Chain iletişim hizmetleri için güvenli ve güvenilir bir ortam geliştirmeyi ve dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) herkesin ağ hizmetlerinden çalışmasına ve bunlardan faydalanmasına izin vererek dijital alanı düzene sokmayı amaçlar. Aynı zamanda QLC tokeniyli günlük kullanıcılara çeşitli avantajlar sunar.

QLC Chain Nasıl Çalışır

QLC Chain, kendisini Hizmet Olarak Ağ (NaaS) için tasarlanmış yeni nesil genel blok zinciri olarak tanımlıyor.

Platform, NEO protokolüne dayalıdır ve entegre akıllı sözleşme işlevselliğini yönetmek ve desteklemek için sanal makineleri (VM) kullanan çok boyutlu bir Blok Kafes mimarisini bütünleştirir. QLC Chain, ikili fikir birliğinden yararlanır: Delegated Proof of Stake (DPoS) ve QLC Chain ekibi tarafından geliştirilen şirket içi bir fikir birliği olan Shannon Consensus.

QLC Chain, iki konsensüs protokolü kullanarak saniyede yüksek sayıda işlem (TPS) sağlar, muazzam ölçeklenebilirlik sağlar ve NaaS ile ilgili merkezi olmayan uygulamalar (dApp) için doğal olarak merkezi olmayan bir ekosistem oluşturur. NaaS dApp‘leri, Sanal Özel Ağ (VPN), çok noktaya yayın protokolleri, özel yönlendirme, Geniş Alan Ağı (WAN), isteğe bağlı bant genişliği, izinsiz giriş algılama ve önleme, güvenlik duvarı ve antivirüs gibi çeşitli platformları içerebilir.

Basit bir ifadeyle, QLC Chain, entegre telekom hizmeti yeteneklerine sahip çok boyutlu blok kafes yapılı bir defterdir. Platform, telekomünikasyon hizmetlerini merkezi olmayan hale getirerek, merkezi telekomünikasyon şirketleri yerine akranlarınızdan telekom hizmetleri satın almanıza ve satmanıza olanak tanır. QLC Chain modeli yenilikçidir ve kullanıcıların kullanılmayan verileri başkalarına satmalarına, Wi-Fi bağlantılarına erişim satmalarına ve hücre sinyallerini çalıştırmalarına olanak tanır.

QLC’nin En İyi Özellikleri

QLC olağanüstü özellikleri bir araya getirir:

Çok Boyutlu Blok Kafes Yapısı

QLC Chain, yüksek işlem ücretlerini ve yavaş işlem işleme hızlarını çözmek için Blok Kafes Mimarisinden yararlanır. Blok Kafes yapısı, kullanıcıların işlemlerini izlemek yerine, her işlem hesabı için yalnızca bir blok zinciri izler. Bu, ağın artan işlem hızına izin vererek daha az depolama alanı kaplamasını sağlar.

Block Lattice, ağdaki 50.000’den fazla kullanıcıyla 7.000’e kadar TPS’yi destekleyebilir. QLC, Blok Kafesi akıllı sözleşme işleviyle birden çok belirteci destekleyebilen çok boyutlu bir protokole dönüştürerek geliştirdi. Çok boyutlu blok kafes mimarisi, zincirler arası iletişime izin vermenin yanı sıra büyük ölçeklendirmeye izin verir.

İkili Konsensüs Protokolü

QLC Chain, ikili bir konsensüs blok zinciri protokolü kullanır: İşlemleri doğrulamak için Delegated Proof-of-Stake (DPoS) ve bir depolama düğümü olarak işlev gören Shannon Consensus. DPoS, NEO Bizans hata toleransı konsensüsü aracılığıyla binlerce işlemi işleyen verimli bir işlem protokolü olarak hizmet ederken, akıllı sözleşmelerin getirdiği bant genişliğinin yanı sıra ek veri depolama düğümlerini işlemede kusurludur. Bu nedenle, QLC ekibi, verileri verimli ve ekonomik bir şekilde depolayarak DPoS fikir birliğini desteklemek için Shannon fikir birliğini geliştirdi.

QLC Tarihi ve Geliştirme Ekibi

QLC Chain, Mayıs 2018’de yeniden markalanmadan önce başlangıçta Qlink olarak biliniyordu. Qlink Vakfı, Şubat 2018’de Allen Lee ve Susan Zhou tarafından kuruldu.

Hem Zhou hem de Lee, Qlink Vakfı’nda eş CEO olarak görev yapıyor. QLC Zinciri geliştirmesi üç aşamada yapılıyor ve şu anda üçüncü aşamasında. Qlink Foundation, 22 Aralık 2017’de ilk madeni para teklifini başlattı ve 224 milyon QLC jetonu sattıktan sonra 19.2 milyon doları aştı.

QLC geliştirme ekibi, yazılım geliştirme, yatırım bankacılığı ve FinTech alanlarında geniş deneyime sahip profesyonellerden oluşur.

Allen Lee, ekibi Baş Mimar olarak yönetiyor. Lee, eski bir Huawei yazılım mühendisidir ve YouYou Mobile dahil olmak üzere birçok patente sahiptir. Susan Zhou, kurucu ortak ve COO’dur. Telekomünikasyon ve yatırım sektöründe on yıldan fazla deneyime sahiptir. Diğer ekip üyeleri arasında CMO olarak Roger Lim (webvisions’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su), Toya Zhang (OKCoin’in eski kıdemli PR direktörü) ve strateji başkanı olarak Tony Gu (Rhodium Capital’in CEO’su) yer alıyor.

Çift Token Yapısı

QLC Chain, QLC ve Q-Gas gibi ikili bir token yapısı uygular.

QLC Tokeni

QLC tokeni NEO protokolüne dayalı bir NEP-5 standart tokenidir. QLC, QLC Zincirindeki protokol tokenidir ve piyasa işlemleri için bir ödeme yöntemi görevi görür. QLC kullanan işlemler anında blok zincirinde gerçekleştirilir. Platform aynı zamanda kullanıcıların QLC’yi stake etmesine ve token borç vermek de dahil olmak üzere çeşitli avantajlara erişmesine olanak tanır.

QLC token ile iletişim hizmetleri için Q-Gas alınabilir ve zincir güncellemeleri için oy verilebiliyor.

Q-Gaz

Q-Gas belirteci, gönderme/alma, şifreleme/şifre çözme, yükleme/indirme ve kodlama/kod çözme gibi bilgi süreçlerinin simetri davranışı için yardımcı yakıttır. QLC sahipleri, iletişim hizmeti sağlayıcısı hizmetini A2P SMS küresel faturalandırma ve temizleme gibi Go-QLC’de dağıttığında Q-Gas gereksinimlerinden yararlanabilir. Q-Gas tüketildikten sonra ağdan yakılır.

QLC ve Q-Gas belirteçlerinin yanı sıra QLC Chain, telekom sağlayıcıları ve reklam verenler tarafından kullanılmak üzere fiat para birimlerini de destekler. Bununla birlikte, fiat işlemleri, platformda kripto kullanımlarının büyümesini desteklemek için çevrimdışı olarak gerçekleştirilir.

QLC Zinciri Tarafından Sunulan En İyi Telekom Hizmetleri

Kullanıcıların yedeklerini veya kullanılmayan Wi-Fi’larını başkalarıyla paylaşabilecekleri, dünya çapında, merkezi olmayan bir Wi-Fi paylaşım ağı içerisinde QLC ile bir ödül kazanmak mümkün.

QLC’de dağıtılmış kurumsal telekomünikasyon hizmetleri, SMS/ses/veri hizmetleri gibi alanlarda da avantaj sağlıyor.

QLC’nin Merkezi olmayan bir telekomünikasyon altyapısı bulunuyor. Kullanıcılar, teslimatı desteklemek için özel olarak QLC tarafından tasarlanan bir cihazı dağıtarak mobil baz istasyonları olarak kendi telekomünikasyon altyapılarını kurabilirler. LTE-U protokolü ve POW + POS konsensüs madenciliği algoritması kullanılarak madencilik yapılabiliyor.

QLC Merkezi olmayan bir ödeme sistemi ile birlikte geliyor. Mobil veri planlarını yeniden yüklemek ve fazla verileri satın almak isteyen herkes QLC kullanabiliyor. Bu sistem içeriği mobil ağlarda dağıtmak için özellikle yararlı oluyor.

Daha Fazla Bilgi için  Facebook Grubuna  Katılın

Daha Fazla Bilgi İçin Telegram Grubuna    Katılın

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir? 

Daha fazla Nasıl kategorisindeki içeriklerimiz için: Nasıl? 

Sermayesiz İş Fikirleri: Nasıl? 

YORUMLAR YAZ