• BITCOIN/TL
  466497,556
  % -2,29
 • ETHEREUM/TL
  31376
  % -1,37
 • RIPPLE/TL
  6.56
  % -1,23
 • BITCOIN CASH/TL
  3059.15,320
  % -0,57
 • LITECOIN/TL
  1099.68
  % -2,36
 • COSMOS HUB/TL
  180.18
  % 6,37
 • CARDANO/TL
  8.2
  % -2,29
 • TETHER/TL
  15.95
  % 0,43

Ramp Coin Nedir? RAMP Nasıl Alınır?

Ramp Coin nedir?

Ramp Coin, DeFi odaklı bir Blockchain projesidir. Proje, Ethereum Blockchain kullanıcılarının ETH sahibi olmadan da staking yapmasına izin vermeyi hedefleyen merkeziyetsiz bir protokol olarak çalışır. Protokolün yerel kripto para birimi RAMP’dır. RAMP token, protokol içerisinde çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Protokolün kullanıcıları, teminat üzerinden pasif gelir elde edebilir ve Ethereum’un ağının tüm hizmetleriyle etkileşime girebilir. Ramp, ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulmamış ve diğer blok zincirlerinde bulunan varlıkların Ethereum blok zincirindeki bir stabil coin olan rUSD’ye teminatlandırılmasına olanak tanır.

Bu teminat, kullanıcıların birden fazla gelir kaynağı edinmesine ve stake ödülleri kazanmasını sağlar. Bunun yanında protokol, ERC-20 tokenlerin de bu hizmetten yararlanmasına izin verir. Ethereum Blockchain kullanıcıları, ERC-20 kontratıyla oluşturulmuş stabil coinlerini Ramp Coin’in eUSD likidite havuzlarına yatırabilir ve teminat karşılığında yeni eUSD stabil coinleri oluşturabilir. rUSD ve eUSD sahipleri, protokol aracılığıyla takas, borç verme ve alma gibi işlemler yapabilir.

Ramp Coin ne için kullanılır?

ERC-20 akıllı sözleşmesiyle oluşturulmuş stabil coinler, protokolün likidite havuzunda yararlanılmak üzere eUSD stabil coin’ine dönüştürülür. Diğer blok zincirlerinden gelen stabil coinler ise rUSD’ye dönüştürülür. eUSD sahipleri, stabil coinlerini borç olarak diğer kullanıcılara vererek faiz geliri elde edebilir. rUSD’yi elinde bulunduran kullanıcılar ise, Ethereum haricindeki blok zincirlerinde bulunan kilitli fonları kullanabilir ve rUSD coinlerini stake ederek token ödülleri kazanabilir.

RAMP token ne işe yarar?

RAMP token, DeFi protokolü Ramp Coin’in yerel kripto para birimidir. Ramp DeFi, merkeziyetsiz bir protokol olarak çalışır ve RAMP aracılığıyla yönetilir. Tokenin toplam arzının %1’ine sahip olan kullanıcılar, platformda değişiklik yapılmasını önerebilir. Bahsi geçen teklifler, RAMP sahipleri tarafından oylanarak merkeziyetsiz yönetimi sağlar. Bunun yanında RAMP token, staking, yeni kullanıcı getirme karşılığında teşvik ödülü, verim çiftçiliğinde potansiyeli artırma gibi çeşitli kullanım durumlarına sahiptir.

YORUMLAR YAZ