• BITCOIN/TL
  463442,275
  % -4,65
 • ETHEREUM/TL
  31210
  % -6,40
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % -5,51
 • BITCOIN CASH/TL
  3084.2,278
  % -6,47
 • LITECOIN/TL
  1083.74
  % -6,46
 • COSMOS HUB/TL
  164.66
  % -10,50
 • CARDANO/TL
  8.34
  % -9,83
 • TETHER/TL
  15.97
  % 0,20

TradingView Nedir?

Yatırımcıların aktif olarak kullandıkları TradingView nedir?

Finans, yatırım, özellikle de kripto para birimleri ile ilgilenen birçok yatırımcı, yapacağı işlemler için çeşitli platformlar kullanıyor. Tradingview bu platformlardan en popüler ve en aktif olarak kullanılanların başında yer almaktadır.

TradingView, yeteneklerini geliştirmek üzere birlikte çalışarak ve fikirlerini paylaşarak iletişimde bulunan ve öğrenen yatırımcıları bir araya getiren sosyal bir topluluktur.

Başka bir ifade ile yatırımcıların hisse senedi tablolarını analiz etmesi ve bunun yanında finansal piyasaları araştırması için kullanılan bir çevrim içi ticaret topluluğu platformudur. Bunun yanında platform, hisse senetlerine, vadeli işlemlere, tüm önemli endekslere, Forex, kripto para ve CFD’lere doğrudan erişim ile yüzlerce veri akışına da bağlıdır. 2011 yılında kurulan Tradingview şirketinin merkezi Westerville, Ohio’da bulunuyor. Platformun Dünya genelinde 20 dilde, farklı versiyonlarda hizmet verdiği biliniyor.

Platform üzerinde birçok kullanıcı yani sitenin tanımıyla topluluk üyesi, düşüncelerini paylaşıyor, sohbet ediyor ve ilgilerini çeken fikirler hakkında yorum yapabiliyor. Bu durum diğer yatırımcılar ve traderlarla bağlantı kurmanın ve konuşmanın, bilgiye ulaşmanın en iyi yollarından biri olarak görülüyor.

TradingView, yeni başlayanlar için kolay ve sezgisel, profesyonel analizciler için de yatırım fikirlerini paylaşmak ve görüntülemek için yeterince güçlü ve ihtiyaç duyulan tüm grafik araçlarına sahiptir. Bunlar arasında, en çok kullanılan işlem araçlarını kapsayan önceden oluşturulmuş birçok çalışma, 50’den fazla akıllı çizim aracı ve derinlemesine pazar analizi yapmak için bir dizi araç bulunmaktadır.

Kullanıcılar platform üzerinden elde edebilecekleri gerçek zamanlı veriler ve tarayıcı tabanlı grafikler ile, herhangi bir kurulum gerektirmediğinden çalışmalarını her yerden yapabilmektedirler. Kullanıcılar bu platforma 30’dan fazla popüler kripto para borsası aracılığı ile de ulaşabilmektedir.

Platform üzerinde dünya genelinde kayıtlı 18 milyonun üzerinde kullanıcı, 7 milyona yakın yayımlanmış fikir ve öneri, bunun yanında 38 milyona yakın oluşturulmuş grafik bulunmaktadır.

Platform üzerinde yaptığınız çalışmalar hakkında başkalarının yorumlarını da görerek işlemlerinizi ve yatırımlarınızı daha geniş ölçekli inceleme imkanınız bulunmaktadır. Sitenin sunmuş olduğu özellikler dahilinde hem yayınlanmış diğer fikirleri inceleme hem de geçmişte yaptığınız kendi çalışmalarınızın şimdiki durumlarını görme imkanınız bulunmaktadır. Hatta bu çalışmalarınızı TradingView profilinizde bir sosyal medya paylaşımı gibi diğer kullanıcılar ile paylaşabilir veya diğer sosyal medya platformlarında (Twitter, blog sayfası vb.) da görünmesini sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Nedir Haberleri İçin: Nedir Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

YORUMLAR YAZ