• BITCOIN/TL
  463820,715
  % -2,00
 • ETHEREUM/TL
  31323
  % -2,48
 • RIPPLE/TL
  6.55
  % -2,60
 • BITCOIN CASH/TL
  3102.01,362
  % -3,63
 • LITECOIN/TL
  1071.8
  % -4,13
 • COSMOS HUB/TL
  163.14
  % -5,94
 • CARDANO/TL
  8.38
  % -5,20
 • TETHER/TL
  15.94
  % -0,05

Troy (TROY) Nasıl Alınır? TROY Satın Alma Rehberi

Troy Nedir?

Troy, kurumsal müşteriler ve profesyonel trader’lar için tam kapsamlı kripto finans ve aracılık hizmetleri sağlıyor. Troy, benzersiz ve değerli bir kullanıcı deneyimi sağlamaya çalışıyor.

Ülkeler arasında farklı düzenleyici politikalar ve kullanıcı alışkanlıkları olduğu için her üyeye özel yerelleştirilmiş aracılık hizmetleri sunuyor. Ayrıca borsalar arasında çeşitlendirilmiş kripto para sepetleri de çapraz borsa anlaşmasını gerektiriyor, TROY bu işlemleri de müşterileri için sunuyor.

Troy, eksiksiz bir entegre kripto para alım satımı, saklama ve varlık yönetimi hizmetleri sunarak sağlıklı ve sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturmayı hedefliyor. Kurulan sistemin gelir modeli şunları içeriyor:

 • Takas ve saklama hizmetleri için alım satım komisyonları ve ücretleri.
 • Müşterinin marj pozisyonları, nakit veya token finansmanı üzerine yayılıyor.
 • Varlık yönetimi, otomatik risk yönetimi, veri analitiği hizmetleri vb. dahil olmak üzere katma değerli aracılık hizmetleri için ücretler.

Troy’un önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Toplu Ticaret: Troy, kullanıcılara bir grup kripto para borsasının toplu likiditesine tam erişim sağlıyor. Bazı temel işlevler arasında akıllı sipariş yönlendirme, esnek hesap yönetimi, karanlık havuzlar, ödeme hizmeti ve otomatik risk yönetimi yer alıyor.
 • Veri Analitiği: Troy, yapay zeka ve nicel modeller tarafından optimize edilmiş blockchain verileri, ticaret verileri, piyasa verileri, sosyal veriler ve medya verileri ile müşterinin karar verme sürecinde yardımcı rol oynuyor.
 • Çeşitlendirilmiş Aracılık Hizmeti: Troy, gerçek zamanlı fon transferi ve mutabakatı, marj ticareti, OTC vb. dahil olmak üzere bir dizi hizmeti de cephanesinde bulunduruyor.
 • Tam Yığın Varlık Yönetimi Çözümleri: Troy, yüksek frekanslı ticaret algoritması performansını iyileştirmek için ortak konum ve düşük gecikme süreli erişim hizmeti tarafından desteklenmektedir. Ayrıca doğrudan işleme geçmiş verileri ve strateji değerlendirme sistemi ile nicel çözümler üretir.

TROY Nasıl Satın Alınır?

TROY tokenleri birkaç popüler kullanılan borsada işlem görüyor. Ancak yerel borsalarda genellikle yer almıyor. Bu yüzden TROY satın almak adına bir giriş ve altcoin borsası seçmeniz gerekiyor. Hali hazırda kripto paranız varsa, kripto paralarınızı TROY alacağınız borsaya aktarmanız yeterli. Diğer yandan ilk defa giriş yapacaksanız giriş borsası seçip ardından transfer yaparak ilerlemeniz gerekebilir.

TROY Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

TROY’un listelendiği borsaları görmek adına aşağıdaki listemize göz atabilirsiniz. Eğer bu borsalarda bir hesabınız yoksa açabilirsiniz. Genellikle borsalara üye olmak birkaç adım sürer ve ücretsizdir. Borsalar işlem ücretleri üzerinden para kazanırlar. Yani alım ya da satım yapan üyelerinden belirli oranda komisyon alırlar. Eğer büyük miktarlarda alım-satım yapmıyorsanız sizi çok fazla etkilemeyecektir.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsa ara yüzleri oldukça basitleştirilmiştir. Genellikle borsalarda alacağınız kripto paranın sembolünü arattığınızda eğer borsada listeleniyorsa işlem çiftlerini görürsünüz. Kullandığınız fiat para birimi borsada çiftlere sahip değilse farklı kripto paralarla diğer kripto paraları satın alabilirsiniz.

TROY Nereden Alınır?

TROY tokenlerinin listelendiği borsalar ve işlem hacimleri aşağıdaki gibidir:

BorsaPariteToplam Yaklaşık İşlem Hacmi
BinanceTROY/BNB TROY/USDT TROY/BTC%42,10
BilaxyTROY/USDT%35,87
Gate.ioTROY/USDT%1,14
VCC ExchangeTROY/USDT%8,75

Genel Bakış

TROY tokenleri hakkında Temmuz 2021 itibariyle genel bilgileri aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz:

Coin SembolüTROY
Toplam Arzı10,000,000,000
Dolaşımdaki Miktarı8,910,000,000
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih17 Nisan 2021
En yüksek Fiyatı$0,0312
EndüstriKripto para gözetimi
Token kullanım alanıStaking, platform içi aktarımlar
Bulunduğu AğKendi ağı

TROY Tokenlerinin  Kullanım Alanları

TROY tokeni, Troy platformunun yerel bir yardımcı tokeni olarak işlev görür ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok potansiyel kullanım durumları vardır:

 • Bir platform tokeni olarak Troy Trade’deki özelliklere erişim araçları, arz ve talebin yeniden dengelenmesiyle dinamik olarak yakılarak uzun vadede tokenin değeri korunuyor.
 • Global broker-broker ağlarını sürdürmek için stake etmek için kullanılıyor.
 • Tokenin temel unsurlarından bazıları şunlardır: Troy, kripto ticareti ve varlık yönetimi konusunda uzmanlaşmış küresel bir ana komisyoncudur. Troy, kurumsal müşteriler ve profesyonel tüccarlar için tek bir hesapta spot ve marj ticareti, türevler, veriler, saklama, borç verme ve stake etme dahil kripto aracılık hizmetleri sağlar. Bütün bu işlemlerin merkezinde TROY tokeni bulunuyor.
YORUMLAR YAZ