• BITCOIN/TL
  463820,600
  % -2,00
 • ETHEREUM/TL
  31323
  % -2,48
 • RIPPLE/TL
  6.55
  % -2,60
 • BITCOIN CASH/TL
  3102.01,306
  % -3,63
 • LITECOIN/TL
  1071.8
  % -4,13
 • COSMOS HUB/TL
  163.14
  % -5,94
 • CARDANO/TL
  8.38
  % -5,20
 • TETHER/TL
  15.94
  % -0,05

1İNCH EARN UYGULAMASINI BAŞLATTI !

Bu yatırım aracı, normal AMM havuzlarından daha verimli sermaye kullanımından yararlanır.

1inch Network , kullanıcıların varlıklarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan çözümler üzerinde yorulmadan çalışıyor ve likidite sağlayıcılarına cazip APY’ler sunan yeni bir yatırım ürünü olan 1inch Earn’ü sunmaktan mutluluk duyuyor.

1İNCH EARN NEDİR?

Daha önce Ticaret Stratejileri olarak anılan 1inch Earn kavramı, ilk kez Eylül 2021’de 1inch Ağ Hazinesi teklifinde tanıtıldı. 1inch Earn lansmanı, tüm ağın sürdürülebilirliğini iyileştirmeye yönelik büyük bir adım olarak belirlendi ve ademi merkeziyetçiliğini ve topluluk liderliğindeki yönetimini hızlandırırken, aynı zamanda kullanıcılar için kazançlı bir kazanç aracı olarak çalışıyor.

Temel olarak, 1ich earn ,  Uniswap V3 serisi siparişlere benzer bir model üzerinde çalışan ve sabit paralar için optimize edilmiş bir dizi likidite havuzudur. Kazanç, havuzdaki takas işlemlerindeki ücretlerden gelir.

Lansman sırasında kullanıcıların 1inch Earn’den elde ettikleri kazançların %5–10 APY aralığında olduğu tahmin edilmektedir ve gelecekte karlılık piyasa koşullarına bağlı olacaktır. 1inch Kazanç havuzları 1inch Pathfinder algoritmasına likidite kaynağı olarak entegre edildiğinden, havuzdaki takaslar arbitraj tüccarları, algoritmik ticaret botları ve bireysel 1inch kullanıcılar tarafından yapılacak ve herhangi bir noktada derin likidite sağlanacak.

1İNCH EARN ‘IN NORMAL LİKİDİTE HAVUZLARINDAN FARKI NEDİR?

1inch Earn arkasındaki fikir, AMM tabanlı havuzlarda (stratejiler) sermayenin daha verimli kullanılmasıdır. Standart bir havuzda, tüm likidite, sıfır ile sonsuz arasındaki tüm fiyat aralığı boyunca eşit olarak dağıtılır. Sonuç olarak, likiditenin çoğu asla kullanılmaz.

Bu, özellikle iki varlığın göreli fiyatının çoğu zaman sabit kaldığı sabit para çiftleri için tipiktir. İki stablecoin’den oluşan bir havuzda, tipik fiyat aralığının dışındaki likidite neredeyse hiç kullanılmaz.

Böylece 1inch Earn, likidite sağlayıcılarının varlıklarını sıfır ile sonsuz arasında olduğundan daha küçük fiyat aralıklarında yoğunlaştırmasını sağlar. Örneğin 0.99 ile 1.01 arasında olabilir. Bu durumda, tüccarlar takaslar için daha derin bir orta fiyat likiditesi elde eder ve likidite sağlayıcıları daha fazla ücret alır.

Ek olarak, 1inch Earn, ekstra takasları kolaylaştırmak ve sonuç olarak likidite sağlayıcıları için ek kazanç sağlamak için sabit para fiyatlarında hafif hareketler kullanır. Örneğin, bir USDC/USDT çiftinde, strateji 1.002 USDT’den fazlaysa USDC’yi satar ve 0.998 USDT’den azsa USDC alır.

Bir işlem onaylandıktan sonra, kullanıcı havuza yatırılan her iki token şeklinde hemen getiri kazanmaya başlar. Düzenli olarak güncellenen istatistikler, 1inch Kazanç panosunda görüntülenebilir.

Bu noktada, Ethereum ağında USDC/USDT çiftini içeren ilk havuz başlatıldı. Stabilcoinlerden oluşan havuzlar, kripto piyasalarında volatilite döneminde muhafazakar kazanç stratejileri için en uygun olanıdır. Ayrıca, stabilcoin havuzları kaymaya karşı daha iyi korunur.

Gelecekte, stablecoin’ler dışındaki tokenları içerenler de dahil olmak üzere daha fazla havuz eklenecek.

2022 Borsacibaba.com Risk Açıklaması / Feragatname: Borsacibaba.com‘da yayınlanan her türlü Bitcoin analizi, kripto para analizi, Bitcoin tahmini gibi içerikler ve haberler bilgi amacı ile sağlanmaktadır. Kripto para yatırımları riskli yatırımlar olup tüm paranızı kaybetme riskiniz mevcuttur. Borsacibaba.com asla yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde bulunan içerikler yayınlamamakta olup Borsacibaba.com yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Borsacibaba.com ve sitede yer verilen makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.Borsacibaba.Com Seon1.com Kuruluşudur

YORUMLAR YAZ