• BITCOIN/TL
  474524,520
  % -2,49
 • ETHEREUM/TL
  28638
  % -10,28
 • RIPPLE/TL
  6.39
  % -4,11
 • BITCOIN CASH/TL
  2862.88,184
  % -8,42
 • LITECOIN/TL
  1010.49
  % -9,52
 • COSMOS HUB/TL
  150.61
  % -14,77
 • CARDANO/TL
  7.56
  % -10,24
 • TETHER/TL
  16.39
  % 0,20

Anti Phishing Code Nedir?

Phishing (Oltalama) Nedir?

Phishing (oltalama) yasal bir kurum gibi davranan kötü amaçlı bir kişinin kurbanlarına e-posta, telefon veya kısa mesaj yoluyla iletişim kurduğu bir siber suçtur. Phishing (oltalama) saldırısının amacı kişisel bilgilerin, şifrelerin, bankacılık ve kredi kartı bilgilerinin ve hatta kripto para borsa ve cüzdan şifreleri gibi hassas verileri elde etmektir. Bu bilgiler daha sonra önemli hesaplara erişmek için kullanılır ve kimlik hırsızlığına ve mali kayıplara neden olabilir.

Anti Phishing Code Nedir?

Anti Phishing Code ise oltalama saldırılarına karşı savunma amaçlı geliştirilmiş bir önlemdir. Şu anda çoğu kripto para borsasında anti phishing code kullanılmaktadır.

Kullandığınız kripto para borsasında anti phishing code güvenlik önlemi var ise bu sizin hesaplarınıza fazladan bir güvenlik katmanı ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Anti Phishing Code’u etkinleştirdikten sonra kripto para borsanız size gönderilen tüm orijinal e-postalara bu kodu dahil edilecektir. Bu kod sayesinde gerçek e-postaları sahte yani phishing (oltalama) e-postalarından ayırt etmenize kolaylaşır ve böylece phishing (oltalama) saldırı girişimlerini kolayca önleyebilirsiniz.

Anti Phishing Code Nasıl Çalışır?

Phishing (oltalama) saldırılarına karşı anti phishing code güvenlik önlemini kullanabilirsiniz. Bu güvenlik önlemini bir kripto para borsasında ya da başka bir hesapta açarsanız ek bir güvenlik katmanı elde etmiş olursunuz. Anti phishing code kullanarak e-mail adresinize gelen mailde bu kod yer alacaktır, anti phishing code güvenliği açık bir siteden gelen bir mailde bu kod yok ise bu mailin dolandırıcılar tarafından gönderildiğini anlarsınız.

Anti Phishing Code Nasıl Alınır?

Anti phishing code açmak çoğu kripto para borsası ve diğer platformlarda birbirine benzerdir. Anti phishing code almak için ilk olarak hesabınıza girin, güvenlik ayarlarına gelin ve “anti Phishing Code” sekmesini bulun ve bunun üzerine tıklayın.

Daha sonra etkinleştir seçeneğine tıklayın ve anti phishing code karşınıza çıkacaktır. Bu kodu kaydedin veya ezberleyin. Bazı siteler anti phishing code’u istediğiniz şekilde düzenlemenize izin verir. Yeni bir anti phishing code üretmek için sözcük, sayı veya karakterler kullanabilirsiniz. Bundan sonra yeni oluşturduğunuz kodu kaydedin veya ezberleyin.

Anti phishing code önleminin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için hesabınızdan çıkın ve daha sonra giriş yapın ve kişisel kodunuzu içeren bir bildirim e-maili alacaksınız.

YORUMLAR YAZ