• BITCOIN/TL
  466792,404
  % -2,34
 • ETHEREUM/TL
  31390
  % -1,49
 • RIPPLE/TL
  6.59
  % -1,00
 • BITCOIN CASH/TL
  3086.33,716
  % 0,24
 • LITECOIN/TL
  1100.81
  % -2,35
 • COSMOS HUB/TL
  180.48
  % 6,37
 • CARDANO/TL
  8.24
  % -2,15
 • TETHER/TL
  15.93
  % 0,23

En çevreci para birimi hangisi? Dolar, avro veya Bitcoin değil!

Dünya Günü’nün 50. yıl dönümü kutlamaları uyarınca bir kutlama mesajı yayımlayan Ripple, XRP’nin “en çevreci para birimi” olduğunu iddia etti. Farklı para birimlerinin sürdürülebilirliğini kıyaslayan şirket Bitcoin ve Ethereum’un enerjiyi son derece hunharca tükettiğini belirtti.

“En çevreci para birimi: XRP”

Bitcoin ve Ethereum gibi proof-of-work mekanizmasıyla çalışan kripto para birimlerinin enerjiyi çok kötü şekilde kullandığını belirten Ripple, BTC’nin bir bütün olarak tüm Şili’den daha fazla enerji kapasitesi kullandığının altını çizdi.

XRP’nin inanılmaz derecede yeterli ve sürdürülebilir olduğunu açıklayan Ripple’a göre, XRP sadece yedi ampul kadar enerji harcıyor olabilir.

Kredi kartları veya demir paralar da doğaya zarar veriyor

Gönderide ormansızlaşmanın sera gazı emisyonunu önemli ölçüde artırdığı için para basmanın çevre üzerinde son derece zararlı bir etkiye sahip olduğu bildiriliyor. Ayrıca kredi kartlarının da doğa için hiçbir yararı olmadığı ifade ediliyor.

Bu kartları elde etmek için kullanılan polvinil klorür, yani PVC, geri dönüştürülmesi son derece zor hammaddeler arasında yer alıyor.

Peki sizce en çevreci para birimi konusunda Ripple’ın iddiaları doğru mu? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşın.

2022 Borsacibaba.com Risk Açıklaması / Feragatname: Borsacibaba.com‘da yayınlanan her türlü Bitcoin analizi, kripto para analizi, Bitcoin tahmini gibi içerikler ve haberler bilgi amacı ile sağlanmaktadır. Kripto para yatırımları riskli yatırımlar olup tüm paranızı kaybetme riskiniz mevcuttur. Borsacibaba.com asla yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde bulunan içerikler yayınlamamakta olup Borsacibaba.com yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Borsacibaba.com ve sitede yer verilen makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.Borsacibaba.ComSeon1.com Kuruluşudur

YORUMLAR YAZ