• BITCOIN/TL
  466687,576
  % -2,25
 • ETHEREUM/TL
  31391
  % -1,32
 • RIPPLE/TL
  6.58
  % -1,05
 • BITCOIN CASH/TL
  3083.41,335
  % 0,22
 • LITECOIN/TL
  1100.24
  % -2,31
 • COSMOS HUB/TL
  180.35
  % 6,47
 • CARDANO/TL
  8.23
  % -1,96
 • TETHER/TL
  15.94
  % 0,41

Enjin Coin (ENJ) Nedir? ENJ Nasıl Satın Alınır?

Enjin coin, Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir tokendır. Kısa adı ENJ’dir. ENJ token, web sitelerinde ve çevrimiçin oyun platformlarında kullanılma amacıyla piyasaya sürülmüştür.

Enjin coin, 2009 yılında kurulmuştur. Inj in Network isimli oyuncu topluluğu tarafından ortaya çıkarılmış bir girişimdir. Enjin markası oyun geliştiricileri ve oyun dünyasında iyi bilinen bir marka olup her geçen gün bu markaya duyulan ilgi de artmaktadır.

Enjin coin, 2017 yılında ICO’ların popüler olduğu dönemde üretildi. ICO üzerinden yaklaşık 19 milyon dolar para toplandı.

ENJ, Oyun Platformların Kullanılan Dijital Bir Para Birimi

Enjin coin (ENJ), oyunlarda ve oyun platformlarına kullanılan bir dijital para birimidir. Oyunlarda ENJ kazanılabildiği gibi, bu ENJ’ler ile oyun içerisinde üyelik seviyesi arttırılabilirsiniz. Oyun içinde dijital ürünleri, dijital nesneleri ve oyun ögelerini de ENJ ile satın alabilirsiniz.

Enjin coin, rakiplerinden farklı olarak pazarda kendisine destek veren büyük oyuncu topluluklarına sahiptir. Bazı oyun üretici şirketler de Enjin Coin’i oyunlarına adapte etmeye başlamıştır.

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Çalışır?

Bilindiği üzere oyun sektörü oldukça büyük bir ekosistem ve oyuncular sadece oyunlara değil, oyun içi dijital ürünlere ve hizmetlere de para harcıyorlar. Enjin ekibi de bu ticareti daha kolay ve güvenilir bir hale getirmek için blockchain alt yapısıyla bu sektörde varlığını arttırmaktadır.

Oyunun içerisinde ENJ ile dijital ürünler alınabildiği gibi kazanılan ödüller de ENJ olarak alınabiliyor. Üstelik bir oyundan kazanılan ENJ’ler başka oyunlara da transfer edilebiliyor.

Oyun dağıtıcılarının kullanıcılarına ödül olarak Enjin coin (ENJ) vermesi oyunlara olan ilginin de artmasına yarıyor. Özellikle yeni oyuncuları oyunlara ve Enjin coin’e çekmek çok daha kolay oluyor.

Oyuncuların ENJ Coini istedikleri gibi yönetebilmesi için ETH tabanlı bir cüzdana sahip olması gerekiyor.

Enjin Coin’in Avantajları Nelerdir?

Enjin, 2009 yılında kurulmuş bir platform olmasıyla oldukça büyümüş bir oyuncu topluluğuna sahiptir. Öyle ki 20 milyondan fazla oyuncu kitlesi bu platformda aktif olarak oyun oynamaktadır.

ENJ coin kendi blockchaini yerine ETH tabanlı ERC-20 tokenı ve ERC-1155 akıllı kontratlarını destekler. Bu da ENJ’nin adaptasyonunu hızlandırmıştır.

Enjin coin, aralarında Samsung, Unity, PC Gamer ve benzeri firmalarla yapmış olduğu anlaşmalar oyun üretici, oyun dağıtıcıları, oyuncuların ve kripto para yatırımcılarının dikkatlerini üzerine çekmiştir. İlerleyen günlerde daha çok oyunda ENJ Coin’in görüleceği ve kripto para yatırımcıların ENJ’ye olan talebinin de artacağı ön görülüyor.

Enjin Coin (ENJ) Maksimum Arz Kaç Adettir?

Enjin coin (ENJ) maksimum arz 1.000.000.000 adettir.

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Satın Alınır?

ENJ coin’i almak için kripto para borsalarına kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra kolayca ENJ coin’i alıp satabilirsiniz. Enjin Çin’in listelendiği dünyaca ünlü borsalardan bazıları ise şöyle: Binance, OKEx, Kucoin, BtcTurk Pro, HitBTC.

YORUMLAR YAZ