• BITCOIN/TL
  466069,362
  % -2,64
 • ETHEREUM/TL
  31307
  % -1,86
 • RIPPLE/TL
  6.57
  % -1,53
 • BITCOIN CASH/TL
  3075.7,276
  % -0,29
 • LITECOIN/TL
  1095.88
  % -2,98
 • COSMOS HUB/TL
  179.64
  % 5,70
 • CARDANO/TL
  8.21
  % -2,72
 • TETHER/TL
  15.92
  % 0,19

Epic Games, Lego İle Ortaklık Kurarak Çocuklar İçin Metaverse Oluşturmayı Planlıyor!

Oyun geliştirme stüdyosu Epic Games ve ünlü oyuncak markası Lego, çocuklar için tasarlanmış bir metaverse oluşturmak için yeni bir ortaklığa imza attı. Çocuklar için tasarlanacak olan metaverse’ün ilk hedefi, çevrim içi güvenliği sağlamak olacak. Metaverse sayesinde her yaştan çocuk, yapılarını istediği gibi inşaa edebilecek ve birbirleriye etkileşime girebileceği söyleniyor.

Epic Games ve Lego Ortak Metaverse Başlatacak!

Fortnite oyunuyla popülerleşen Epic Games ve ünlü oyuncak şirketi Lego, ortak bir metaverse tasarlamak için kolları sıvadı. Epic Games’in web sitesinde yayımlanan basın açıklamasına göre, metaverse her yaştan çocuğa uygun olacak şekilde tasarlanacak.

Şirketlerin hiçbiri metaverse’ün içereceğini, temasını veya karakterlerini açıklamadı. Bununla birlikte Epic Games, Fortnite’dan, Lego ise Lego Worlds’ten dolayı metaverse konusunda deneyimli olduklarını söyleyebiliriz.

İlk Öncelik Güvenlik

Ortaklaşa oluşturulmuş metaverse, internet üzerinden farklı kaynaklardan gelen uygun olmayan içerikten korumaya çalışarak her yaşa uygun bir şekilde tasarlanacaktır. Bununla birlikte ebeveynler de katılımcı olabilecek ve bu etkileşimleri kontrol edebilecek.

Lego Group CEO’su Niels Christiansen, konu hakkında şunları söyledi:

Oluşturacağımız metaverse’ü güvenli, ilham verici ve herkes için faydalı hale getirme gibi bir sorumluluğumuz var. Çocukların fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, aynı özveriyi dijital platformlarda da yapmaya çalışacağız.

Epic Games, bu sorumluluğu yerine getirmek için yeterli vizyona sahip bir şirket olduğunu söyleyebiliriz. Şirket, 2020 yılında iş modeli, çocuklara güvenli dijital deneyimleri sağlamak ve bu etkileşimlerden para kazanmakla ilgili bir şirket olan Superawesome’ı satın aldı.

Bu yeni metaverse’ü oluşturmak için şirketler, güvenliği bir öncelik haline getirerek çocukların oyun hakkını korumak, refahını sağlamak, mahremiyetini korumak ve yetişkinlere farklı araçlarla çocuğun vakit geçirdiği metaverse üzerinde yetki sağlaması gerekecek.

YORUMLAR YAZ