• BITCOIN/TL
  464073,212
  % -3,35
 • ETHEREUM/TL
  31213
  % -4,80
 • RIPPLE/TL
  6.62
  % -3,86
 • BITCOIN CASH/TL
  3082.19,226
  % -6,57
 • LITECOIN/TL
  1075.08
  % -6,40
 • COSMOS HUB/TL
  164.63
  % -8,04
 • CARDANO/TL
  8.35
  % -7,64
 • TETHER/TL
  15.97
  % 0,40

Huobi Token Nedir?

Ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi’nin yerel tokenı Huobi Token nedir?

Huobi, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. 2013 yılında piyasaya çıkan borsa aynı zamanda en eski borsalardan biridir. Borsanın Huobi Token (HT) adında bir de kripto para birimi bulunmaktadır.

Huobi Token (HT), Huobi kripto borsasının borsaya dayalı bir belirteci ve yerel para birimidir. Huobi Token ilk olarak 2018 yılında toplam 500 milyon arz ile piyasaya sürüldü. Bunun 300 milyonu, Huobi Pro’da bir “puan kartı” satın alan kişilere bir ikramiye olarak verildi. Geri kalan 100 milyon HT ‘kullanıcı ödülleri ve platform operasyonu’ için kullanılmaktadır. Kalan 100 milyon token ise ekip teşvikleri için kullanılmaktadır.

Huobi, kendi para birimi Huobi Token’ın %20’sini düzenli olarak geri satın alır. Bunlar, bir saldırı durumunda sahiplere yeniden dağıtılabilen bir kullanıcı koruma fonuna gider.

Huobi Token, Çin’in kripto para ticareti üzerindeki baskısının ticaret hacimlerinin düşmesine yol açmasının ardından Huobi’nin toparlanmasının bir yolu olarak ortaya çıktı. Aynı zamanda Huobi Token ile kullanıcıların platforma olan bağlılığının artırılması amaçlanmaktadır.

HT, Huobi’nin borsalarından biri kullanılarak satın alınabilir ve satılabilir. Huobi Token’ın diğer birçok kripto para biriminden farkı madencilik faaliyetinin bulunmamasıdır.

Huobi Token İle Neler Yapılabilir?

Huobi Token, Huobi sistemi için adeta bir yakıt olarak kullanılmaktadır. İnsanların Huobi platformunda işlem yaparken yaptıkları işlemlere ait ücretleri düşürmek için kullanmasının önemli bir yoludur. Örneğin, Huobi borsasında bir para birimini başka bir para birimiyle değiştirdiğinizde, % 0,2 ücret ödersiniz. Ancak, takas ettiğiniz para birimi Huobi Token ise, sizden daha düşük bir ücret alınır. Bu, özellikle yüksek hacimle işlem yapan yatırımcılar için oldukça caziptir.

Huobi ayrıca zaman zaman Huobi Token sahiplerini madencilik rehberi ile ödüllendirmektedir. Bu, HT’nin sadık yatırımcıları olan kişilere ara sıra ücretsiz token verecekleri anlamına gelmektedir. Ek olarak, Huobi Token’a sahip kişiler, borsaya eklenmesi gereken bir sonraki tokenı seçmek gibi oylama haklarına da sahip olabilmektedir.

YORUMLAR YAZ