• BITCOIN/TL
  466358,501
  % -3,05
 • ETHEREUM/TL
  31357
  % -4,92
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % -4,47
 • BITCOIN CASH/TL
  3076.44,434
  % -5,60
 • LITECOIN/TL
  1085.31
  % -5,49
 • COSMOS HUB/TL
  165.2
  % -9,28
 • CARDANO/TL
  8.42
  % -7,61
 • TETHER/TL
  15.94
  % 0,55

Impossible Finance Nedir?

Impossible Finance, multi-chain (çok zincirli) ürünlerden oluşan yerel bir DeFi ekosistemidir.

Impossible Finance, multi-chain (çok zincirli) ürünlerden oluşan yerel bir DeFi ekosistemidir. Impossible Finance’ın temel vizyonu, proje geliştirme noktası olarak üst düzey blok zinciri projelerini beslemek ve proje süreçlerini hızlandırmaktır. Bu vizyonun merkezinde ise proje geliştirme noktası olarak Impossible Launchpad ve Impossible Swap gibi bir dizi ürün bulunur

2020 yılında DeFi (Decentralized Finance – Merkeziyetsiz Finans), geleneksel finans ürünlerinin yerini aldı. DeFi’nin açık kaynaklı olması ve likidite toplaması bu süreçte önemli bir rol oynadı. Impossible Finance ise bu noktada yatırımcıları, kullanıcıları ve projeleri uyumlu bir şekilde multi-chain ekosisteminde bir araya getiriyor.

Projeleri daha uyumlu bir hale getirmek ve daha erişilebilir bir finansal sistem kurmak isteyen Impossible Finance, bu amacı için Impossible Economy altında IF Governance (IF), Impossible Decentralised Incubator Access (IDIA) ve Imposibble Swap (IS) ürünlerini kullanıyor. IF, yönetişim hakkı sunarken, IDIA ise proje lansmanlarına daha adil bir erişim için kullanıcılara sunuluyor. IS, herhangi bir varlık için ilk lansman satışlarını ve ikincil piyasaları desteklemek amacıyla projelerin likiditesini desteklemek için kullanılıyor.

Impossible Finance, blok zinciri projelerini güvenli ve adil bir şekilde başlatmak için yatırımcılar ve projeler arasında fırsatlar yaratıyor. Ayrıca, kullanıcıların DeFi’nin nasıl ve hangi zincirde çalıştığını bilmelerinin gerekli olmadığını savunurken, aynı zamanda “Impossible”ı (İmkansız) gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Impossible Finance Ortaklıkları

Impossible Finance, 3 Haziran 2021 tarihinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımla beraber DeFi projeleri geliştirme noktası, launchpad ve swap platformu için 125’in üzerinde kurumsal ve bireysel yatırımcıdan 7 milyon dolardan fazla yatırım aldığını duyurmuştu.

Binance Smart Chain’de (BSC) başlatılan Impossible Finance’ın başlangıç turuna Alameda Research, True Ventures, CMS Holdings ve Hashed gibi önemli yatırımcılar liderlik etmişti.

Ayrıca, Sino Global Capital, IOSG, Divergence, Coin 98, Bitscale ve dahası Impossible Finance’ın yatırımcıları ve destek topluluğu arasında yer alıyor.

Impossible Finance’ın Özellikleri

DeFi dünyasında güvenlik her şeyden önemli bir noktaya geldi. Impossible Finance, kullanıcılarına güven vermek için katmanlı güvenlik kontrolleri, çoklu denetimler ve hata ödül programı gibi özellikleriyle bütün güvenlik önemlerini alıyor.

Impossible Finance, bütün varlıkların her zaman en iyi şekilde fiyatlandırılması için xybk likidite havuzu tasarımıyla kullanıcılarına yüksek verimlilik ve düşük ücret sağlıyor.

Ayrıca, teknik tasarımıyla birlikte düşük işlem ücretleri ve akıllı sözleşmelere öncelik vererek DeFi’yi kullanıcıları için daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getiriyor.

Impossible Finance Token Ekonomisi

Impossible Finance’ta farklı “token”lar farklı amaçlarla kullanılır ve bu da ekonomik sistemi koruduğu için IF’nin özü haline gelmiştir. Her bir ürün için kullanılan farklı “token”lar ise ekonomik sistemi koruduğu için daha önemli hale gelmektedir.

IF Token

IF, launchpad olmayan ürünlerde swap işlemleri ve işlem ücretleri için kullanılan temel yönetişim “token”ıdır.

IDIA Token

IDIA, launchpad satış sürecinde kullanılan launchpad yönetişim “token”ıdır. IDIA “token”ın toplam arzı 1 milyardır.

Token arzının büyük çoğunluğu ekip, ekosistem, stratejik satış ve proje geliştirme noktasına dağıtılmıştır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı I1Ekran-Resmi-2021-08-17-17.15.32.webp

IDIA token dağıtımı

Impossible Finance’ta Nasıl İşlem Yapılır?

Impossible Finance’ta swap işlemi yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle cüzdanlarını bağlamaları gerekmektedir. Impossible Finance, MetaMask, TrustWallet, Binance Smart Chain Wallet gibi cüzdanları desteklemektedir. Cüzdanlarını bağlayan kullanıcılar aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan “token”lar arasında swap işlemi yapabilir.

IDIA token dağıtımı

Impossible Finance’ta Nasıl İşlem Yapılır?

Impossible Finance’ta swap işlemi yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle cüzdanlarını bağlamaları gerekmektedir. Impossible Finance, MetaMask, TrustWallet, Binance Smart Chain Wallet gibi cüzdanları desteklemektedir. Cüzdanlarını bağlayan kullanıcılar aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan “token”lar arasında swap işlemi yapabilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı i4Ekran-Resmi-2021-08-17-17.31.44.webp
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı i4Ekran-Resmi-2021-08-17-17.31.44.webp

IF token grafiği

IF “token”ı satın almak isteyen kullanıcılar bu işlemi Impossible Finance’ta ya da PancakeSwap’ta gerçekleştirebilir.

YORUMLAR YAZ