• BITCOIN/TL
  485788,192
  % 4,05
 • ETHEREUM/TL
  33366
  % 5,60
 • RIPPLE/TL
  6.98
  % 5,62
 • BITCOIN CASH/TL
  3294.75,288
  % 7,00
 • LITECOIN/TL
  1164.59
  % 10,92
 • COSMOS HUB/TL
  182.99
  % 6,10
 • CARDANO/TL
  9.22
  % 5,92
 • TETHER/TL
  15.94
  % 2,01

Kripto Para Dünyasına İlk Adımı Atmak

Coin Dünyasına İlk Adım

Coin dünyası yeni kazanç yolları arayan yatırımcılar için yeni bir alan oluşturmuştur. Ancak ilk duyulduğunda “tanımlanamayan cisim” gibi algılanan coinler bilinmezliğin getirdiği güvensizlikle yıllarca geleneksel yatırım araçlarının gördüğü değeri görememiş, zaman içinde tanınırlık, bilinirlik ve katma değerinin artmasıyla giderek yatırımcıların ilgisini çekmeye başlamıştır. Borsadan çok daha hızlı kazandırma potansiyeli ve kazananların her geçen gün artması kripto paranın yıldızını daha da parlatmaktadır. Bu parıltı ile gözleri kamaşanlar yönlerini kripto dünyasına çevirmiştir.

Ne Yapsak? Nasıl Yapsak?

Bu yeni başlangıç heyecan dolu beklentiler yanında bilinmeyen bir yola adım atmanın kaygılarını ve çekincelerini de beraberinde getirmektedir. Bu çekinceler neler midir?

 • Gözle görülemeyen, elle sayılamayan bu kripto para, bu sanal gerçeklik istendiğinde nakde çevrilip elle tutulabilecek bir alışveriş aracı olabilecek midir? Yoksa buhar olup uçup gidecek midir?
 • Geleneksel yatırım araçlarının akıbeti, ekonomik parametrelere bakılarak az çok ön görülebilirken, sanal paranın değer değişkenliği nasıl ön görülebilecektir?
 • Bilgi sahibi olsun olmasın fikir sahibinin çok olduğu ülkemizde doğru bilgi kaynağına, doğru teknik analiz ve yoruma nereden ulaşılabilecektir?
 • Doğru alım satım kararları nasıl verilebilecektir?

TIRTILIN DÜNYANIN SONU DEDİĞİNE, USTASI KELEBEK DER.

Richard Bach

Tırtıldan Kelebeğe, Coin’den Berekete

Para alınıp satılabilen reel bir unsurken insan, rasyonelliğinin yanında aynı zamanda duygusal bir varlıktır. Bu duygusallığı kimi zaman yatırım yaparken akılcı kararlar almasını engelleyebilmekte, iyimser bir tabloya duyduğu aşırı güven büyük riskler almasına ve kazanayım derken bütünü ile kaybetmesine neden olabilmektedir. İşte bu noktada böyle bir çıkmaz sokağa sapmamak için bu yolda doğru yönlendirici tabelalara yol göstericilere ihtiyaç vardır.

Kripto para dünyasını kulaktan dolma değil yakından tanıyan, kavramları bilen manipülasyonları ön görebilecek, teknik analizleri doğru okuma ve yorumlama bilgisine, bildiğini paylaşma ve doğru aktarma yetisine sahip, büyük vaatler yerine gerçekçi kazançlara yönlendirebilecek doğru analist, sizin yerine koyamayacağınız riskler alarak çıkmaz sokaklara girmenize ve kaybolmanıza izin vermeyecek, yolunuzu aydınlatacak, bütçenizi coin’lerce çoğaltacaktır. 

İşte o zaman hikayedeki tırtıl misali, küçük tedirgin bir tırtıl olarak girdiğiniz coin dünyasında yolun sonuna geldiğinizi sanırken doğru “usta” ile aslında ömrünü tamamlamış bir tırtıl değil, uçmaya ve nice güzel potansiyele ulaşmaya hazır bir kelebek olduğunuz anlarsınız.

Daha Fazla Bilgi için  Facebook Grubuna  Katılın

Daha Fazla Bilgi İçin Telegram Grubuna    Katılın

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir? 

Daha fazla Nasıl kategorisindeki içeriklerimiz için: Nasıl? 

Sermayesiz İş Fikirleri: Nasıl? 

YORUMLAR YAZ