• BITCOIN/TL
  465369,652
  % -3,38
 • ETHEREUM/TL
  31299
  % -5,18
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % -4,63
 • BITCOIN CASH/TL
  3071.18,243
  % -5,97
 • LITECOIN/TL
  1082.58
  % -5,82
 • COSMOS HUB/TL
  165.16
  % -9,27
 • CARDANO/TL
  8.4
  % -7,93
 • TETHER/TL
  15.97
  % 0,45

MetaMask’ın Web 3 Hedefi Belli Oldu!

ider kripto para cüzdanı MetaMask, kurumsal tekliflerinin genişletildiğini ve yeni koruyucuları platformuna entegre ettiğini duyurdu. Yeni entegrasyon önde gelen merkezi olmayan finansın (DeFi) bir versiyonu olan MetaMask Corporate aracılığıyla gerçekleşecek. Bu entegrasyon haberi Metamask’ın, merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) dünyasını genişletme planını takiben geldi.

Gelişmeye paralel olarak MetaMask Corporate, dört şirketle Parfin, GK8, Hex Trust ve Gnosis Safe ile ortaklık kurdu. Buradaki fikir, DAO’ların kripto para saklama gereksinimlerini geliştirmek ve bir grup token sahibi arasında karar vermenin dağıtımını sağlamak olarak belirtildi.

MetaMask, En Büyük Web3 Ağ Geçidi Olmayı Planlıyor

MetaMask, dünyanın her yerindeki kuruluşlar için ana Web3 ağ geçidi olmayı hedefliyor. Platform halihazırda son 30 ay içinde gayet yüksek bir aktif kullanıcıya sahip ve kullanıcı sayısının yıl sonundan önce daha da artırması bekleniyor. MetaMask’ta iş geliştirme lideri Harriet Browning, saklam duyurusunun Web3 ara yüzünün farklı bölgelere daha fazla büyümesini ve genişlemesini sağlayacağını belirtti.

Farklı lisanslı saklama ve gözetimsiz yönetim çözümlerine ek olarak MetaMask, dünyanın her yerindeki tüm organizasyonları Web3’e bağlama vizyonuna ayak uydurmayı hedefliyor. MetaMask Institutional, ConsenSys tarafından Aralık 2020’de başlatıldı. Şirketin amacı, ticaret masalarının, piyasa yapıcıların ve kripto para fonlarının Ethereum tabanlı uygulamalara maruz kalmasına yardımcı olmaktır.

MetaMask, Web3’de Muazzam Büyümeye Tanıklık Ediyor

MetaMask’ın son çözümü geleneksel cüzdanlar ile aynı değildir, MetaMask büyük kuruluşları birbirine bağlayan özelleştirilmiş bir teknolojiye sahiptir. MetaMask’ın web sitesine göre, DeFi ekosistemi geçen yıl 20 kat büyüdü. Sektördeki faaliyetlerin seviyesi ile büyümenin bu yıl da devam etmesi bekleniyor.

Entegrasyonlar, MetaMask’ın emanetçilerini yediye çıkardı ve bunların tümü farklı yetki alanlarındaki DAO’lara göre özel olarak uyarlandı. Geçen yılın Ekim ayında MetaMask, şirketlerin uyumluluk gereksinimlerini karşılamasını sağlamak için Cactus, Qredo ve BitGo Custody’yi ekledi.

MetaMask şimdiye kadar Web3 ara yüzünün küresel olarak benimsenmesinde etkileyici bir büyüme kaydetti. Geçen ay ConsenSys, Web3 ara yüzünün küresel olarak genişletilmesine devam etmek için 450 milyon dolarlık bir fonlama turunu tamamladı.

YORUMLAR YAZ