• BITCOIN/TL
  463965,576
  % -3,20
 • ETHEREUM/TL
  31240
  % -4,33
 • RIPPLE/TL
  6.59
  % -4,00
 • BITCOIN CASH/TL
  3091.16,708
  % -7,31
 • LITECOIN/TL
  1075.36
  % -6,20
 • COSMOS HUB/TL
  165.12
  % -7,39
 • CARDANO/TL
  8.37
  % -7,28
 • TETHER/TL
  15.96
  % 0,52

NULS Coin Nasıl Alınır?

Bu içeriğimizde NULS Coin nasıl alınır konusuna değineceğiz. Fakat önce Nuls Coin’den bahsetmek istiyorum. 

Nuls (NULS), piyasa değeri sıralamasında yavaş yavaş tırmanan kripto paralardan bir tanesi.

Singapur merkezli bu proje, kurumsal çözümler için kullanılabilecek, son derece uyarlanabilir bir blockchain ağı geliştirmeye çalışıyor. Kuruluş “Nuls hiçbir şeydir, Nuls her şeydir” ifadesini düzenli olarak kullanıyor. Başka bir deyişle, Nuls geleneksel olarak tanımlanmamıştır ve topluluğun uygun gördüğü herhangi bir şeye karıştırılabilir. Fakat yinede oldukça gelişim vaad eden bir projedir. O zaman uzatmadan, kısaca Nuls nedir, ne işe yarar ve NULS Coin konusuna girelim. Öncelikle:

Nuls Nedir?

Nuls, Blockchain’lerin karşılaştığı sorunları modülerlik ve alt zincir çalışabilirlik özelliklerine sahip bir alt yapı oluşturarak çözmeye çalışıyor. İşlevsel modüllerin ve mikro çekirdeklerin iki parçalı tasarımı, Blockchain için hem temel bir ağ mekanizması hem de bölümlere ayrılmış özellikler sağlayacaktır.

Esasen bu, düşük bağlantı ve yüksek uyum programlama uygulamalarına bağlı kalırken Blockchain’e ölçeklenebilirlik ve güvenlik sağlamalıdır. Blockchain modüler olacak şekilde tasarlandığından, çalışırken takılabilir hale gelir ve herhangi bir zamanda modüllerin eklenmesine veya çıkarılmasına izin verir.

Bu açık kaynak projesi, özelleştirilebilir altyapısı sayesinde geliştiricilere esneklik sağlayacak. Nuls, zincirler arası fikir birliği, çok zincirli bir mekanizma ve akıllı sözleşme desteği içerecek. Nuls, bir merkeziyetsiz ortam yaratmanın yanı sıra, kullanıcıların zinciri kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirmesine de olanak tanır.

Ağ ve Blockchain, kriptografi, fikir birliği mekanizmaları, depolama ve akıllı sözleşmeler gibi Blockchain’in tüm karmaşık kavramlarını kullanmaya devam eder, ancak geliştiricilerin odaklanmak yerine inşa etmek istedikleri şeye odaklanabilmeleri için bu karmaşıklıkları gizlemek için tasarlanmıştır

Bu şekilde Nuls, tüm beceri seviyelerindeki geliştiriciler için basit ve erişilebilir kalırken gerçek dünya sorunlarını çözmeye çalışıyor. Özelleştirilebilir modüller kullanmak, geliştiricilere teknolojik karmaşıklığın kısıtlamaları olmadan inşa etme özgürlüğü verir. Proje ayrıca daha hızlı yayılmasına yardımcı olmak için Blockchain teknolojisinin ticari kullanımlarını teşvik etmek için çalışıyor.

Nuls Coin İç Ekonomi Modeli

Geliştirici ekip bir ICO’dan kaçındı ve NULS coin kendisini tüm ekosistemi tanıtmaya yardımcı olmayı amaçladı. İşlem ücretleri ve madencileri ödüllendirmenin yanı sıra, projenin gelecekteki gelişimini desteklemek, alt zincir dijital varlıklarını güçlendirmek, uygulama maliyetlerini ödemek ve Nuls tabanlı uygulamaları desteklemek için de kullanılacak. Nuls bir ICO tutmak yerine dört parçaya dağıtılmıştır.

40 milyon coin veya ilk arzın %40’ı kullanıcılara airdrop olarak gönderildi. Nuls’un geliştirilmesi için %20 veya 20 milyon coin daha ayrıldı. Bu coin’lerin kilidi, 20 ay boyunca %5 veya ayda 1 milyon oranında açılacak.

Coin’lerin %20’si topluluk gelişimi için ayrıldı ve bu belirteçlerin yılda 4 milyondan fazlası kullanılmayacak. Son olarak, coin’lerin %20’si iş ortaklığı geliştirme ve yüksek kaliteli üçüncü taraf Nuls proje geliştirmeyi desteklemek için ayrıldı ve herhangi bir yılda 4 milyondan fazla coin kullanılmayacak.

100 milyon coin’lik ilk arza ek olarak, Kredi Kanıtı konsensüs yoluyla her yıl 5 milyon NULS basılacak. Bunlar madencileri ödüllendirmek ve ağın güvenliğini sağlamak için kullanılacak.

NULS Coin Nasıl Alınır?

Nuls Coin Nasıl alınır derseniz bu belki de en kolay kısımdır. Son zamanlarda dikkat çeken bir proje olan Nuls Coin, almak aslında oldukça basittir. Hem USDT hem de BTC ile alınabilecek şekilde Binance üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Binance üzerinden Nuls Coin 24 saatlik hacmi 1.88 milyon dolar civarındadır. Ek olarak OKEx 2.80 milyon dolar ile en yüksek işlem hacmine sahipken, BitMart, Huobi Global ve Bitvavo gibi kripto para borsalarından Nuls işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Nuls’un Arkasındaki Ekip

Nuls’u yaratan ve çalıştıran ekip, kapsamlı Blockchain deneyimine ve bilgisine sahip. Belki daha da önemlisi, Blockchain teknolojisinin güvenini ve benimsenmesini artırmak için bir Blockchain oluşturma konusunda ortak bir felsefeye ve amaca sahiptirler.

Nuls’un baş geliştiricisi ve kurucu ortağı, projeye 7 yıldan fazla programlama deneyimi ile gelen Jason Zhang’dır. Bunların çoğu, Çin’deki düzinelerce banka için güvenlik sistemleri oluşturmaktı. Bu çalışma ona neredeyse tüm kriptografik algoritmalar, PKI standartları ve PKCS standartları hakkında derin bir aşinalık kazandırdı.

Zhang, bankacılık güvenliğinde çalıştığı süre boyunca mobil bankacılık cihaz güvenliği, akıllı kart güvenliği ve Hazine ödemeleri güvenliğinden sorumluydu ve aynı zamanda PC bankacılığı güvenliğine katkıda bulundu. Ayrıca 17 farklı Çin bankasının bir araya gelmesiyle geliştirilen sınır ötesi ödemelerde de yardımcı oldu.

İkinci bir kurucu ortak, aslında Nuls projesi için ilk fikri bulan Lily Wang. O sırada Chongqing TV & Science Educational Channel için ve ayrıca Singapur’daki Çin topluluğuna günlük haberler sağlayan Weijingtong’da çalışıyordu. Yetkin bir stratejist ve müzakereci olarak, küresel ölçekte çok taraflı işbirliği kanalları oluşturmaya odaklanmıştır. Lily, Nuls topluluğunun büyümesini ve Nuls’un küresel farkındalığını ve benimsenmesini artırmak için iş ortaklıklarını teşvik etmek için çalışır.

Son kurucu ortak, şu anda Nuls’ta Topluluk Lideri olarak görev yapan Reaper Ran’dır. 2013’ten beri Blockchain teknolojisi öğrencisidir ve BitShares topluluğuyla ve NEO topluluk yönetim kurulu üyesi olarak çalıştığı süre boyunca topluluk operasyonları hakkında derin bir anlayış geliştirmiştir . Reaper’ın birincil amacı, Nuls topluluğunu korumak ve büyütmektir.

Daha Fazla Bilgi için  Facebook Grubuna  Katılın

Daha Fazla Bilgi İçin Telegram Grubuna    Katılın

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir? 

Daha fazla Nasıl kategorisindeki içeriklerimiz için: Nasıl? 

Sermayesiz İş Fikirleri: Nasıl? 

YORUMLAR YAZ