• BITCOIN/TL
  474973,523
  % -2,81
 • ETHEREUM/TL
  28893
  % -9,43
 • RIPPLE/TL
  6.54
  % -2,19
 • BITCOIN CASH/TL
  2981.25,232
  % -4,73
 • LITECOIN/TL
  1027.62
  % -7,89
 • COSMOS HUB/TL
  154.19
  % -12,95
 • CARDANO/TL
  7.68
  % -8,91
 • TETHER/TL
  16.39
  % 0,18

Safemoon Nedir ? Nasıl Alınır ?

2021 yılı şaka amaçlı üretilen coinlerin ciddi yükselişler yaptığı bir sene olarak hatırlanacak. Peki Doge ve Shib’den sonra sıra Safemoon’da mı ?

Meme(şaka) coinleri birkaç aydır kripto piyasasının gündemi oldu. Ciddi yükseliş gösteren #Doge Bitcoin ve Ethereum sonrasında hacim olarak en büyük 3. kripto para oldu.

Dogecoin’in patlaması nadir görülen bir şeydi çünkü tokenin herhangi bir teknolojik amacı veya hedefi yoktu. Başlangıçta Bitcoin ile dalga geçmek için yaratıldı ve bu kadar amaçsız bir başlangıca rağmen, en büyük meme coin ve piyasadaki en rekabetçi kriptolardan biri haline geldi.

Dogecoin tarafından elde edilen kazanımlar, faydalı olmamasına rağmen, diğer geliştiricileri doge klonlarını yaratmaya itti ve en başarılı klonlardan biri Shiba Inu oldu. Shiba Inu, yıllık kazancının % 100.000.000’a ulaşmasının ardından Ekim ayında şovunu tamamladı. Shiba’ya erken yatırım yapan insanlar büyük kazançlar elde ettiler.

Bununla birlikte, birçok kısa vadeli al-satçı, oynaklıkları nedeniyle meme coinlere ilgi duyuyor. Bu kripto paralar, daha düşük seviyelere düşmeden veya konsolidasyondan önce çok kısa bir süre içinde büyük kazançlar sağlayabilir. Şu anda Dogecoin ve Shiba Inu rallisi azaldı ve yatırımcılar şimdi ralli yapacak bir sonraki büyük mem parasını arıyorlar.

Peki, Shiba Inu ve Dogecoin dışında bir sonraki en iyi meme parası hangisi?

Safemoon Nedir ?

safemoon, Mart 2021’de piyasaya sürülen ve Nisan ayında fiyatının fırlamasının ardından dikkatleri üzerine çeken bir kripto para birimidir. Kripto parayı elinde tutan sahiplerini ödüllendirmek için tasarlandı ve satıcılardan yüzde 10’luk bir ücret alıyor ve bu ücretin bir kısmı mevcut sahiplere geri ödüyor. Her başarılı ticaretin ardından elinde Safemoon tutanlar Safemoon kazanmış oluyor.

Safemoon Nasıl Satın Alınır ?

Safemoon ERC-20 tabanlı bir tokendir ve Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalardan satın alınabilir fakat buralardaki işlem ücretleri ve gas fee göz önünde bulundurulduğunda milyonlarca coin boşa gidecektir. Bu yüzden dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Gate.io üzerinden coini almanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede çok düşük işlem ücretleri ödersiniz.

Safemoon Bir Sonraki Büyük Meme Coin mi?

Meme coinlerden asla emin olamazsınız çünkü geçen ay piyasaya sürülen bir para, ciddi düşüş göstermeden önce çok ciddi bir yükseliş sergileyebilir.

Piyasada o kadar çok meme coin var ki, özellikle köpek temalı olanlar, bunları takip etmek bile çok zor. Bununla birlikte, potansiyel olarak büyük getiriler sağlayabilecek sağlam bir meme coin arayan bir yatırımcıysanız, Safemoon güvenli bir seçim olabilir.

Safemoon’un bir sonraki büyük şey olmasının birçok nedeni var. İlk olarak, çok ucuz bir fiyata geliyor. Ucuz fiyatlara sahip olmak, tüm meme paralarına ait bir özelliktir ve bu, meme coinlerin kripto alanında sıcak bir konu olmasının sebeplerinden biridir.

Safemoon’un fiyatı $0.000003682 civarındadır ve bu da onu küçük çaplı yatırımcılar için tercih edilir kılmaktadır. Örneğin, sadece 50 dolarla başlayan bir yatırımcı, şu anda 67 bin doların üzerinde seyreden yüksek Bitcoin fiyatından korkabilir. Çünkü Bitcoin’in 2xx yapması için 134 bin dolar olması gerekirken Safemoon için bu rakam çok çok düşük kalmakta.

Ayrıca, Ethereum’a 50 dolarlık bir yatırım mantıklı değil çünkü satın alırken ve cüzdanınıza aktarırken önemli bir miktar ücret gas fee ücretlerine gidecek. Bununla birlikte, safemoon’a 50$’lık bir yatırımla, bir yatırımcı aslında düşük işlem ücretleriyle milyonlarca coin satın alabilir.

Mevcut fiyatlara göre 50 dolar, bir yatırımcıya yaklaşık 12 milyon safemoon verecek. Meme tokeni gelecekte büyük fiyat kazançları sağlarsa, bir yatırımcı aslında büyük bir yatırım getirisi elde edebilir.

Safemoon sağlam bir iş modeliyle geliyor

Düşük risk iştahı olan bir yatırımcıysanız, değişken fiyatları nedeniyle meme coinlerden uzak durmayı tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, daha fazla kripto yatırımcısının geri dönüş için meme coinlere yönelmesiyle, daha istikrarlı bir iş modeline sahip bir meme coine küçük bir miktar yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Potansiyel olarak Safemoon böyle bir yatırım için iyi bir araç olacaktır.

Birçok meme coin genellikle ilk fiyat yükselmelerinden sonra büyük çöküşlere maruz kalır. Bununla birlikte, Safemoon, meme coinleri takip eden oynaklığa rağmen büyümeyi başardı ve bunun nedeni sağlam ve açık bir iş modeli.

Safemoon projesi, tüccarların elindekileri satmaktan caydırılacak şekilde geliştirildi. Ne zaman yeni bir tüccar Safemoon satın alsa, beklemeye teşvik ediliyor, bu da platformun likiditesini artırmalarına yardımcı olur. Sadece al-sat yapan tüccarları ortadan kaldırmak için her satış için %10 ceza kesilir ve bu tutar mevcut sahiplerine dağıtılır.

Safemoon projesi, insanları tokeni satmaktan caydıran bir kısıtlamaya sahip olarak, diğer meme coinlerinden önemli ölçüde daha yüksek olan artan likiditenin keyfini çıkarmaya devam etti. Bu nedenle, eğer bu coin piyasada popülerleşmeye başladıysa bilmelisinizki fiyat istikrarlı bir şekilde yükselecektir.

Pek çok yatırımcı, yalnızca yükselişten gelir elde ettikleri için meme coinleri satın almaktan vazgeçirilir. Hype ölmeye başladığında, birçok yatırımcı tokeni satmak için acele eder ve bu da hodlers için büyük kayıplara katkıda bulunur. Bu nedenle, safemoon bu zorluğu kolayca çözebilir ve tüccarların içeri girmesi ihtiyacını ortadan kaldırabilir ve yalnızca tokenin birkaç hafta sonra daha düşük fiyatlara itmesi için fiyat artışlarına neden olabilir.

Safemoon’un kripto sektöründe bir sonraki büyük meme coin olmasına yardımcı olabilecek diğer model , tokenomikleri. Birçok meme coin’i genellikle arzda çok fazla coin bulundurur ve bu da düşük fiyat olarak yansır.

Örneğin, Shiba Inu’nun arzında bir katrilyon adet coini var ve bu coinlerin bir kısmının yakılmasına rağmen, hala arzda kalan çok daha fazla SHIB var. Bu muazzam arz nedeniyle analistler, dünyada var olan tüm Shiba Inu madeni paralarını satın almak için yeterli para olmadığı için SHIB’nin 1 dolara ulaşamayacağını belirtti.

Dogecoin arz konusunda Shiba’ya göre daha kötü çünkü Dogecoin’in arzı enflasyonist, yani sürekli artıyor, bu da gelecekteki fiyatlara olumsuz bir ışık tutuyor. Fiyatlar aşırı yüksek seviyelere çıksa bile, artan arz, kripto paranın yüksek seviyeleri korumasını veya daha yüksek seviyelere çıkmasını engelliyor olacak.

Ancak Safemoon, dolaşımdaki coin sayısının zamanla düşmeye devam edeceği deflasyonist bir arz modeline sahip olduğu için farklı bir tokenomik ile geliyor. Bu, mem coinin yapabileceği uzun vadeli kazançlar açısından çok iyi.

Safemoon, her işlemde belirli sayıda Safemoon yakıldığı bir tokenin yakma mekanizması ile birlikte gelir. Mem coinin gelecekte büyük kazançlar sağlayabilir çünkü kripto para birimlerine olan talep geleceğe doğru artmaya devam edecek. Bu nedenle, arz azaldığında fiyat artacaktır.

Safemoon Geleceği ve Yorum

Safemoon’un diğer meme koinlerine kıyasla yüksek puan aldığı diğer alan, geliştirme yol haritasıdır. Safemoon projesini yakından takip ettiğinizde, geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı çok şey göreceksiniz, bu da gelecekteki fiyatlar hakkında olumlu bir işaret.

Örneğin, Safemoon kısa süre önce ekosistemini yükseltme planlarını duyurdu ve bunu yapmanın yollarından biri de safemoon cüzdanının piyasaya sürülmesidir. Cüzdan halihazırda çalışıyor ve büyük ölçüde benimsendi, bu da onu araştırmaya değer bir meme coin haline getirdi.

Safemoon, bu yıl piyasaya sürüldüğü için en yeni meme coinlerden biridir. Bununla birlikte, bu kadar kısa sürede piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para biriminde büyük kazançlar elde etti ve yer aldı.

Safemoon, sağlam iş modeli, deflasyonist arz ve geliştirme yol haritası nedeniyle bir sonraki büyük meme coinl olabilir. Aslında geleceğe dayanabilecek birkaç meme parası arasında yer alıyor.

Daha Fazla Bilgi için  Facebook Grubuna  Katılın

Daha Fazla Bilgi İçin Telegram Grubuna    Katılın

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir? 

Daha fazla Nasıl kategorisindeki içeriklerimiz için: Nasıl? 

Sermayesiz İş Fikirleri: Nasıl? 

YORUMLAR YAZ