• BITCOIN/TL
  466661,490
  % -2,78
 • ETHEREUM/TL
  31503
  % -3,61
 • RIPPLE/TL
  6.61
  % -3,86
 • BITCOIN CASH/TL
  3117.65,331
  % -5,80
 • LITECOIN/TL
  1084.73
  % -4,89
 • COSMOS HUB/TL
  164.6
  % -7,56
 • CARDANO/TL
  8.43
  % -7,15
 • TETHER/TL
  15.95
  % 0,27

Secret SCRT Coin Nedir ?

Gizlilik odaklı ve gelişmiş teknolojisi sayesinde yakın bir zamanda en çok konuşulacak kripto paralardan birisi olacak Secret Coin nedir ?

Secret Network (SCRT), akıllı sözleşme programlanabilirliğini ve gelişmiş DeFi özelliklerini destekleyen merkezi olmayan bir blok zinciri protokolüdür. Projenin arkasındaki geliştiriciler, tescilli teknoloji ve benzersiz bir iş modeli kombinasyonu yoluyla sanatçıları, girişimcileri, geliştiricileri ve kripto kullanıcılarını güçlendirmeyi amaçlıyor. Secret Coin, mahremiyete odaklanan ilk DeFi özellikli blok zincirlerinden biri olduğu için bu ismi aldı.

The Secret Network (SCRT), Quentin Tarantino’nun popüler Pulp Fiction filminden daha önce hiç görülmemiş yedi klibi yayınlayacağını duyurduğunda dünyanın dikkatini çekti. Haber, hem Secret’a hem de tüm NFT pazarına dikkat çekti.

Secret Coin (SCRT) Nedir ? Hangi Sorunları Düzeltmeye Çalışıyor?

Secret’ın çözmeye çalıştığı birçok sorun var. Birincisi, Web3’ün benimsenmesine yardımcı olur. Protokol, kullanıcıların önceden teknik deneyim olmadan NFT’ler ve diğer dijital varlıklar oluşturmasını sağlamak için basit bir arayüz ve cüzdan kullanır. Ek olarak, yeni kullanıcılar ağda gezinebilir ve özelliklere doğrudan cüzdandan erişebilir, bu da üretim ve kullanım sürecini kolaylaştırır.

Gizlilik Sorunu

Secret, kripto varlıklarınızı bilgisayar korsanlarından korumanın en iyi yoludur. Ne yazık ki, çoğu halka açık blok zinciri, tüm bilgileri “blockchain scan araçları” aracılığıyla erişilebilir kılar. Bu durum, adli tıp firmalarının, özel dedektiflerin ve polislerin bu ağlarda belirli bir cüzdanın gerçek sahibini ortaya çıkarmasını kolaylaştırır ve sizi bilgiye sahip olan diğer herkes (hacker vb.) için bir hedef haline getirebilir.

Secret, anonimliği ve gizliliği geliştirmek için gizliliği koruyan akıllı sözleşmeleri sistemine entegre eder. Secret, ana ağda gizliliği koruyan akıllı sözleşmelerin başlatıldığı ilk ağdı. Ayrıca şifreli girişleri, çıkışları ve blok zinciri durumunu kullanan ilk blok zincirleri arasındadır. Mevcut blok zincirleri varsayılan olarak herkese açık olduğundan, bu strateji yeni kullanım durumları için kapıyı açar. Secret, kullanıcıların daha güvenli Dapp’ler oluşturmasını sağlar .

Secret Coin (SCRT) Faydaları

Secret, piyasaya yeni bir koruma düzeyi getiriyor. Ağ, statükoya güvenli ve açık kaynaklı bir alternatif sağlar. Geliştiriciler ise hem güvenliği hem de gizliliği koruyan uygulamalar oluşturmak ve kullanmak için ağın benzersiz yeteneklerinden yararlanabilir.

Çapraz Zincir ile Uyumlu

Nisan 2021’de Secret, Supernova adlı büyük bir güncelleme aldı. Bu yükseltme, sisteme zincirler arası Varlık Köprüleri biçiminde ek birlikte çalışabilirlik getirdi. Bu strateji, Secret’ın eşsiz gizlilik özelliklerini Ethereum, BSC, Monero, Terra, Polkadot, Cosmos gibi ağlara entegre edilmesini sağladı.

Gelir Elde Etme

Staking, pasif ödülleri güvence altına almanın en iyi yollarından biridir. Kripto paranızı stake ettiğinizde, ödül karşılığında bir ağ akıllı sözleşmesine kilitlemiş olursunuz. Ne kadar çok SCRT yatırırsanız ödülleriniz o kadar yüksek olur. Stake yapmak, servet yaratmanın harika bir yoludur, stake karşılığında SCRT Coin kazanarak hem gelir elde eder hemde ağa destek sağlamış olursunuz.

Secret (SCRT) Coin Nasıl Çalışır?

Secret konseptinin arkasındaki konsept, Ethereum’un akıllı sözleşmelerinin rahatlığını ve aşinalığını Monero’nun gizliliği ve Cosmos’un birlikte çalışabilirliği ile birleştirmektir. Ağ, yeni geliştiriciler için işe başlama sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olan esnek Rust programlama dili kullanılarak oluşturulmuştur.

Secret Network, tüm verileri varsayılan ayarı olarak şifreler. Kullanıcılar, gizli bilgilere erişim sağlamak için Gizli Anahtarlar sağlamalıdır. Bu anahtarlar, erişim sağlamak için başkalarına gönderilebilir. Bu strateji, veri yönetimi yeteneklerini geliştirir.

Secret Node

Secret Node olarak adlandırılan ağ katılımcıları, güvenilir yürütme ortamlarında (TEE’ler) çalışır. Secret Nodeler, akıllı sözleşmeleri hesaplar, işlemleri doğrular, veri ve bilgileri Gizli ekosistemde depolar ve dağıtır. Çabaları için SCRT jetonlarında ödüller alırlar.

Secret Wallet

Secret Wallet, topluluğa SCRT belirteçlerini depolamak için güvenli bir yol sağlar. Cüzdan arayüzü, ağın DeFi özellikleriyle etkileşimi de basitleştirir. Bakiyeniz, ödülleriniz ve işlem geçmişiniz gibi değerli bilgileri görebilirsiniz.

Secret App

Geliştiriciler Secret’tan en iyi şekilde yararlanır. Protokol, gizlilik odaklı Dapp’lerin oluşturulmasını kolaylaştırır. Secret topluluğu, kullanıcıların Secret deneyimini genişletmelerine yardımcı olmak için halihazırda geniş bir geliştiriciler, araçlar ve kaynaklar topluluğu içermektedir.

NFT’ler

Secret kullanıcıları NFT’ler oluşturabilir ve yayınlayabilir. NFT’ler (karşılıksız tokenler), tekil bir varlığı temsil edebilmeleri bakımından diğer kripto para birimlerinden daha özgündür. Özellikle, bugün piyasada milyonlarca NFT var. Gayrimenkulden dijital sanata ve aradaki her şeyi temsil ederler.

Secret NFT’ler ise özeldir ve blok zinciri doğrulanabilir. Eklenen gizlilik düzeyi, Secret NFT’leri kısıtlı erişim belirteçleri olarak kullanım için ideal hale getirir. İçerik oluşturucular bu jetonları dağıtabilir ve ardından özel etkinliklere, konserlere, toplantılara ve eşantiyonlara ev sahipliği yapabilir. Bu esneklik, içerik oluşturucuların hayranlarıyla başka bir düzeyde bağlantı kurmasını sağlar.

Secret SCRT Coin Tarihi

Şubat 2020’de Secret’ın ağı, genesis bloğunun madenciliği ile yayına girdi. Protokol, 2015 MIT Merkezi Olmayan Gizlilik belgesinden birçok yönü ödünç aldı. Gizli Ağ, çeşitli geliştirme ekipleri ve ortaklıklardan oluşur. Çekirdek geliştiriciler SCRT Labs’dir. İlginç bir şekilde, SCRT Labs Enigma olarak piyasaya sürüldü, ancak projenin genel odağına daha iyi uyum sağlamak için yeniden markalandı. Firma Guy Zyskind tarafından kurulmuştur.

Secret SCRT Coin Nasıl Satın Alınır ?

Binance üzerinden kolayca satın alınabilen SCRT Coin birçok borsada listelidir. Türk borsalarında yer almayan kripto parayı aşağıdaki linkten Binance’a kayıt olarak satın alabilirsiniz. (Linki kullanarak kayıt olmanız durumunda %10 komisyon indirimi kazanırsınız)

Secret SCRT Coin Geleceği

Genellikle dijital çağda mahremiyetin özgürlüğe eşit olduğu söylenir. Bu nedenle, Secret gibi gizlilik odaklı blok zincirleri piyasada görmek bizi ümitlendirmeli. Ağ, benzersiz programlanabilirlik ve gizlilik karışımı nedeniyle daha fazla geliştirici ve kullanıcı kazanmaya devam ediyor. Bu nedenlerle ve daha fazlası için, önümüzdeki haftalarda bu projeden çok daha fazlasını görmeyi bekleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ