• BITCOIN/TL
  462542,400
  % -2,86
 • ETHEREUM/TL
  30947
  % -2,52
 • RIPPLE/TL
  6.49
  % -2,26
 • BITCOIN CASH/TL
  3017,458
  % -2,07
 • LITECOIN/TL
  1082.68
  % -3,97
 • COSMOS HUB/TL
  177.61
  % 4,74
 • CARDANO/TL
  8.07
  % -3,86
 • TETHER/TL
  15.92
  % 0,33

Sekuritance Nedir?

Tek çatı altında, uyumluluk ve dolandırıcılığı önleme çözümleri sunan Sekuritance nedir?

Sekuritance, çok sayıda düzenleyici tarama çözümü, işlem izleme, kişisel iş tanımlama ve doğrulama, dolandırıcılık izleme gibi programları tek bir yerden çalıştırmayı sağlayan bir düzenleyici teknoloji platformudur.

Sekuritance finansal kurumların ve hükümetlerin dijital varlık aklama risklerini ve kripto paralar ile ilgili tehditleri değerlendirmesine yardımcı olmaktadır. Bunu, her büyüklükteki kurum ve işletme için de sağlayabilmektedir.

Platform, güvenlik, esneklik ve ölçeklenebilirlik gibi birçok özelliğe sahip olmasının yanında, gelişmiş bir bütünsel tarama motoruna sahip olan çok boyutlu bir risk motorudur. Ayrıca, Sekuritance projesi bahsedilen bu kendi çözümlerinin yanında geliştiricilerin kendi platformuna bağlanmasını sağlayarak geliştirmeye destek olmasına da imkan tanıyor.

SKRT Token

Sekuritance’nin kurumsal sınıf düzenleyici teknoloji uyumluluğu, güvenlik ve daha fazla alanda kullanılmak üzere yeni bir kripto para birimi olan SKRT token adı verilen kendi kripto para birimi de bulunmaktadır. SKRT token, yeni bir bağımsız dijital ekonomiyi desteklemek üzere fikir birliğine dayalı blok zincirinin kalıcı değişmez doğasından yararlanan bir yardımcı program tokenı olarak da adlandırılabilir.

SKRT tokenının ana işlevi, RegTech ile ilgili verileri ve ödemeyle ilgili doğrulama görevlerini işlemek ve bunlara giriş yapmak olarak tanımlanıyor. Proje, tüm bu işlemleri için ERC-20 token protokolü üzerine inşa edilen SKRT akıllı sözleşmesi akıllı sözleşmeler kullanmaktadır.

Sekuritance’i Özel Kılan Özellikleri

Kripto ve blok zinciri endüstrileri, finansal sorunlar, tedarik zinciri sorunları, veri depolama sorunları gibi günümüzde karşı karşıya kaldığımız sayısız sorunu çözmek için büyük bir potansiyele sahiptir. İşte tüm bu zorlukların ele alınması ve çözülmesi yoğun çaba ve imkan gerektirmektedir. Blok zincirinin benzersiz doğası, her yerden ulaşılabilirlik sağlaması ve verilerin sonsuza kadar saklanabilmesi gibi özellikleri onu diğer teknolojilerden ayırmaktadır.

Bu gibi işlevlerin yerine getirilmesi örneğin verilerin depolanması özellikle en iyi blok zincirlerinden bazıları kullanıldığında oldukça maliyetli bir durumdur. Bu kapsamda yeni zincirlerin oluşturulması potansiyel bir çözümdür, ancak merkezileştirme riski, düşük güvenlik, ölçeklendirme sorunları ve genel bir güven eksikliği gibi birçok dezavantajı da bulunmaktadır.

Sekuritance belirtilen bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için kendine ait bir mekanizmaya sahiptir. Bu yeni mekanizma, denetlenebilirliği sağlamak için kasa sorgularını, kontrolleri, işlem izlemeyi ve blok zincirinde atıfta bulunulan diğer etkinlikleri etkinleştirmektedir. Bunun yanında proje, uyum hizmetleri, dolandırıcılık ve işlem izleme ve Kara Para Aklamayı Önleme hizmetlerini tek bir çatı altında toplayan özelliklere de sahiptir.

YORUMLAR YAZ