• BITCOIN/TL
  465516,498
  % -3,54
 • ETHEREUM/TL
  31275
  % -5,41
 • RIPPLE/TL
  6.6
  % -4,65
 • BITCOIN CASH/TL
  3069.15,742
  % -6,10
 • LITECOIN/TL
  1082.04
  % -6,14
 • COSMOS HUB/TL
  164.92
  % -9,67
 • CARDANO/TL
  8.39
  % -8,26
 • TETHER/TL
  15.97
  % 0,89

SXP Coin Nedir? Swipe Nedir?

SXP Coin, Swipe projesinin kripto parasıdır. Riskini azaltmak, sağlam projelere yatırım yapmak ve yatırım portföyünü olabildiğince stabil dinamikler üzerine inşa etmek isteyen yatırımcılar için son derece verimli bir alternatif olan Swipe projesi, blok zincir üzerinde geliştirilmiş bir DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projesidir. Bu proje, farklı alanlarda oldukça avantaj sunmakta ve bu nedenle pek çok katılımcı tarafından ilgi görmektedir.

Swipe SXP Nedir?

Swipe projesi, en basit anlatımıyla kullanıcıların sabit koinler, yüksek düzeyde itibara sahip reel para birimleri ve banka kartı gibi finanslar araçlar içerisinde transfer ya da geçiş işlemlerinin sağlanabilmesi adına geliştirilmiş bir projedir. Diğer tüm blok zincir projeleri gibi merkeziyetsiz olan bu ekosistem kullanıcılarına, kripto para birimlerinin muhafaza edilmesi adına cüzdan sunmaktadır.

Üstelik proje tarafından kullanıcılara sunulan bu cüzdan, reel ödemelerde ve alışverişlerde kullanılabilme kolaylığını da içerir. Swipe projesinin kurmuş olduğu işbirlikleri arasında Visa gibi uluslararası finans hizmeti sağlayan bir şirketin bulunuyor olması, projenin kapsayıcı ve güçlü bir altyapıya sahip olmasının bir diğer nedeni olarak gösterilebilir.

SXP coin ise Swipe projesinin ağı içerisinde kullanılabilen bir dijital varlıktır. Diğer token ya da koinlerden farklı olarak bu dijital varlık, reel dünya ile blok zincir teknolojisi arasında son derece temel ve güçlü bir bağ ilişkisi kurar.

Dünyanın en gelişmiş kripto para borsalarının başında gelen Binance tarafından listelenen SXP’nin önemli ölçüde gelecek vadediyor olması, yatırımcılar tarafından yoğun bir biçimde tercih edilmesine sebep olmuştur. Aynı zamanda SXP coin Binance tarafından desteklenen kripto paralar arasındadır.

Swipe Nedir?

Swipe projesi, fiat adı verilen ve itibari para birimleri olarak tanımlanabilecek finansal araçlarla, kripto para birimleri arasında reel bağlantının oluşmasını amaçlamaktadır. Projenin temel misyonu da bu ölçüde; merkezi ve mevcut ödeme ağlarının, blok zincir ağı üzerine doğru çekilmesidir. Dolayısıyla projenin genel amacının kripto varlıkları reel dünyanın finansal araçları haline getirmek olduğunu söyleyebiliriz.

Swipe projesi, kullanıcılarına dijital varlıklarını saklama ihtimali sunmakta olup aynı zamanda Kripto para birimi-Fiat para birimi arasında doğrudan bir ilişki kurulmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bu cüzdanlara SXP tokeni aracılığıyla kripto para birimi yatırılabilir ya da arzu edilmesi halinde bu dijital varlıklar cüzdanlardan çekilebilir.  

Swipe Projesinin Teknik Altyapısı

Swipe projesinin en temel özelliklerinden olan Swipe Wallet, gelişmiş altyapısı sayesinde projeye dahil olan katılımcılara son derece geniş kapsamlı avantajlar sunar. SXP coin ve Swipe’ın sunmuş olduğu bu cüzdan uygulaması aracılığıyla katılımcılar, proje tarafından desteklenen kripto varlıklarla ilgili; hacim, grafik, canlı piyasa verileri ve fiyat gibi geniş kapsamlı bilgilere anlık olarak erişebilmektedir.

Swipe, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere günümüzde en çok tercih edilen ve hacim bakımından en yoğun olan 50 kripto varlığı kendi bünyesinde desteklemektedir. Dolayısıyla yatırımcılar Swipe projesine dahil olarak kripto varlıklarını (SXP Coin, BNB vb.) muhafaza edebilir ve talep etmesi durumunda reel alım-satım işlemlerinde bu varlıkları değerlendirebilir. Aynı zamanda SXP coin Binance tarafından listelenmiş olması, Binance Smart Chain ağını da kullanmasına sebep olmuştur.

SXP Projesinde Öne Çıkanlar

Son derece güçlü bir vizyona sahip olan Swipe projesinin geleceği ile alakalı olumsuz konuşmak son derece zordur. SXP coin geleceği birçok sebepten ötürü olumlu gözükmektedir. SXP Coin yakımı gibi birçok farklı fiyatı olumlu yönde etkileyen özelliklere sahip olması buna örnek gösterilebilir. Finans devleri tarafından desteklenmekte olan Swipe, sahip olduğu misyonu uygulamak ve hayata geçirmek adına bütün alt yapıya sahiptir.

Aynı zamanda kripto varlıklar ve Fiat para birimleri arasında yapılan değişim işlemleri Swipe Wallet tarafından özellikle BSC ağı ve Swipe Chain sayesinde oldukça hızlı şekilde tamamlanmaktadır. Saniyeler içerisinde onaylanabilme potansiyeline sahip olan SXP, kullanıcıların dijital varlıkları reel para birimlerine dönüştürmesine kolaylık sunar.

Bu projede öne çıkan bir diğer önemli durum da dijital varlıkların ölçeklenebilirlik kapsamında hemen her yerde kullanılabiliyor olmasıdır. Visa’nın sahip olduğu kullanım ağı içerisinde SXP Wallet aracılığıyla her yerde kullanıcıların dijital varlıkları değerlendirmesi mümkündür. Aynı zamanda projenin uygulamaları, kullanım kolaylığı bakımından yüksek düzeyde hız vadediyor olması nedeniyle kullanıcı dostudur.

SXP kullanılarak, katılımcıların ağ içerisinde dahil olmaları halinde tüm işlemlerde ortaya çıkan ücretlerin yaklaşık olarak %80’i akıllı sözleşmeler tarafından imha edilir. Böylelikle yüksek düzeyde bir güvenlik sağlanmakla birlikte token deflasyonu (anlık ve daimi düşüşler) da efektif bir şekilde korunmaktadır. Aynı zamanda uluslararası öneme sahip olan “PCI DSS” (Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardı) sertifikasına sahip olarak, proje güvenliğini lisanslandırmıştır.

Swipe SXP Ne Vadediyor?

Her bir blok zincir projesinin temel anlamda bir amaç ve misyona sahip olması zorunludur. Projelerin sahip oldukları misyonlar, proje sürdürülebilirliği ve kalıcılık bakımından oldukça kritik bir önem içerir. SXP projesi bu kapsamda Fiat para birimleri ve dijital varlıklar arasında bir bağ ilişkisi inşa etmek gibi son derece etkileyici bir misyon vadeder.

Platformun dijital varlığı olan SXP, ağ içerisinde katılımcılara benzersiz bir değişim ve transfer olanağı sunmaktadır. Dolayısıyla bu ağ içerisine dahil olmak ve Swipe Wallet aracılığıyla dijital varlıkları muhafaza etmek reel finansal ödemelerde geniş yelpazeli bir hareket özgürlüğü sunduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Kripto varlıkların ve blok zincir teknolojisinin reel finansal araçlara uyum sağlaması ve bu varlıkların merkezi finans ödemelerine dahil olmaya başlaması adına son derece kritik bir görevi üstlenmiş olan SXP, başta yatırımcılar olmak üzere projeyi destekleyen hemen herkese büyük oranda güven sunmaktadır.

SXP Coin Nasıl Satın Alınır?

SXP Coin, CoinMarketCap verilerine göre kripto para marketinde 148. sırada yer almaktadır. Hacim ve popülarite açısından iyi bir konumda olan SXP, birçok büyük kripto para borsasında işlem göndermektedir. SXP USDT çiftinde işlem yapmak için Binance ve Gate.io borsasını tercih edebilirsiniz. Eğer SXP TRY çiftinde işlem yapmak istiyorsanız CoinMarketCap’e göre sadece Bitay ve Binance borsası üzerinden işlem yapabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ