• BITCOIN/TL
  464917,104
  % -3,00
 • ETHEREUM/TL
  31309
  % -4,12
 • RIPPLE/TL
  6.61
  % -3,71
 • BITCOIN CASH/TL
  3101.23,729
  % -7,01
 • LITECOIN/TL
  1083.41
  % -5,49
 • COSMOS HUB/TL
  165.7
  % -7,04
 • CARDANO/TL
  8.4
  % -7,08
 • TETHER/TL
  15.96
  % 0,52

WAXP Coin Nedir?

WAXP coin, dünya genelindeki çok sayıda kullanıcıya hizmet veren bir blockchain platformunda kullanılan kripto paradır. Worldwide Asset eXchange olarak bilinen bu platform kısaca WAX şeklinde adlandırılmış. Burada kullanılan kripto para WAXP coin’ler kullanıcıların bu ekosistemi işlevsel bir şekilde değerlendirmesini sağlıyor. Söz konusu platform bir blockchain ekosistemi şeklinde faaliyet veriyor. Worldwide Asset eXchange, kullanıcılarına NFT alıp satmaya benzer niteliklerde çok sayıda hizmet sunuyor. Platformun web sayfasında yer alan verilere göre WAXP coin projesi, dünyadaki en güvenilir ve çevre dostu NFT, video oyunu ve dijital varlık toplama platformudur. Kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri en bilindik markalar ve metaverse’lerde toplanabilecek dijital unsurlar bu ekosistemde bulunacak.

NFT projeleri, son zamanlarda kripto para piyasasını yerinden oynatan bir trend haline geldi. Geliştiriciler bu trende kulak veriyor ve bu alanda hizmet sunacak yeni platformlar ortaya koyuyorlar. Metaverse alanında oyun sektörüyle ilgili içerikler sunan Wax platformu da kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışıyor. Okumakta olduğunuz içerik boyunca Wax platformundan ve bu platformun kripto para ekosistemine kazandırdıklarından bahsediyor olacağız. Üstelik burada kullanılan kripto para WAXP coin hakkında bazı ilgi çekici verileri yine bu yazıda paylaşacağız.

WAXP Coin Ne Zaman Çıktı?

WAXP coin projesinin kripto para piyasasındaki ilk faaliyetleri 2017 yılına dek uzanıyor. Uzunca bir serüveni geride bırakan WAXP coin bugünlere gelmeyi başardı. WAXP coin projesi William Quigley ve Jonathan Yantis tarafından birlikte hayata geçirildi. William Quigley, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde tahsil gördü. Quigley buradaki eğitiminin ardından Disney’de çalıştı. 1990’ların başında Disney’de veda ettikten sonra Harvard’da MBA derecesi aldı. Quigley böylece bir risk sermayedarı oldu. Zamanla Idealab’da genel müdürlük yapma fırsatı buldu. WAX’ı yaratmanın yanı sıra, Magnetic olarak bilinen projede de genel müdürdür. Jonathan Yantis ise WAX’ta ve OPSkins’te operasyon müdürü olarak hizmet veriyor. WAXP coin projesinin kurucularının sahip olduğu deneyimler, platformun kullanıcılarına iyi bir şekilde hitap etmesine olanak sunuyor. Kurucular, sektörden ve kullanıcı ihtiyaçlarından anlayan isimlerden meydana geliyor. NFT ya da video oyunları gibi popüler alanlar çok sayıda kullanıcının ilgisini çekti. Kripto para severler bu alanlarda verilecek hizmetlere ihtiyaç duyuyorlar. Bu ihtiyaç Wax platformu gibi ekosistemlerle karşılanacak. Bu durum hem platform hem de ekosistemdeki kullanıcılar için karşılıklı fayda sağlayacak neticeler meydana getiriyor.

WAXP Coin Fiyatı Nedir?

WAXP coin fiyatı ile ilgili en güncel verilere aşağıda bulunan başlıklardan ulaşabilirsiniz. Wax platformunun geliştirici ekibi, projelerinin topluluğa tanıtılması için detaylı bir tanıtıcı evrak hazırlamış. Bu evrakta WAXP coin’ler hakkında da dikkat çeken bilgiler yer alıyor. Buna göre bu kripto paradan piyasaya en fazla ne kadar arz edilecek öğrenemiyoruz. Ancak projeye ilişkin iddia edilen bazı verilere göre toplam arzın 3,8 milyarı geçmeyeceği ifade ediliyor. Yine de bu kripto paranın sınırlı arzlı olmadığını söyleyebiliriz. Dolaşımda bulunan WAXP coin sayısı ise 1,9 milyar civarında seyrediyor.

WAXP Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 WAXP coin 4,01 TL’den işlem görüyor. WAXP coin fiyatı son 24 saat içerisinde -12.74% değişim gösterdi. Waxp coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 50,340,958 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 634,921,352 dolar seviyesinde.

WAXP Coin Kaç Dolar?                           

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 WAXP coin $ 0.294471 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle WAXP coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 2,57 dolarla kaydetti. Bununla birlikte WAXP coin yılın en düşük seviyesini ise 0,034 dolarla belirledi.

WAXP Coin Nasıl Çalışmaktadır?

Hedeflerine ulaşabilmek için WAX ekibi kaliteli bir blockchain platformu geliştirdi. Burada merkezi olmayan uygulamalar (DApp), borsalar ve NFT’ler kullanıcıların hizmetine sunuluyor.  Blockchain teknolojisinden güç alan Wax platformu kullanıcılarına en iyi şekilde hizmetler sağlıyor. WAX Cloud Wallet, SSO ve OAUTH gibi seçenekler bu hizmetlere örnek olarak gösterilebilir. Ekosistemdeki tüm bu hizmetlerin e-ticaret işlemlerini desteklediği belirtiliyor. WAXP coin projesinin sahip olduğu teknik özellikler itibariyle de geliştiricileri cezbettiği söylenebilir. WAX’ın blok zinciri mimarisi, müşteriler için 500 milisaniyelik blok süresini ve sıfır ücretli işlemleri gündeme getiriyor. Ayrıca blok üreticilerinin seçilmesi ve iyileştirme tekliflerine katılma imkanı platform kullanıcılarına tanınıyor. Yani WAXP coin projesinin kullanıcıları tarafından yönetildiği düşünülebilir.

WAXP coin e-ticaret işlemlerini daha hızlı, daha basit ve daha güvenli hale getirmek için geliştirildi. WAXP platformu 2017 yılında piyasaya sürülen amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir blok zinciri şeklinde de nitelendirmek mümkün. WAX ekosistemi kendi blok zincirine sahip. Burada konsensüs mekanizması olarak seçilmiş hisse kanıtı (DPoS) kullanılıyor. Platform, bir diğer blochain platformu olan EOS ile tam uyumlu. WAXP coin tarafından geliştirilen özel özellikler ve teşvik mekanizmaları platformu daha dinamik bir şekle sokuyor.

WAXP Coin Nasıl Satın Alınır?

WAXP coin satın almak için kullanıcıların ilk tercih edebilecekleri yol kripto para borsalarından geçiyor. Bu kripto paranın alım satımına olanak veren platformlar arasında Binance, Bithumb, KuCoin, Gate.io, Huobi Global ve Bittrex gibi ünlü isimler bulunuyor. Dünyanın en çok tercih edilen borsalarından Binance, WAXP coin için çeşitli işlem çiftleri meydana getirmiş. Bu işlem çiftlerini şu şekilde sıralayabiliriz. BNB, BTC, BUSD ve USDT. Kullanıcılar bu kripto paralardan herhangi birisini tercih ederek Binance borsası üzerinden WAXP coin satın alabilirler. Diğer platformlarda başka kripto paralar aracılığıyla WAXP satın almak da mümkün.

2022 Borsacibaba.com Risk Açıklaması / Feragatname: Borsacibaba.com‘da yayınlanan her türlü Bitcoin analizi, kripto para analizi, Bitcoin tahmini gibi içerikler ve haberler bilgi amacı ile sağlanmaktadır. Kripto para yatırımları riskli yatırımlar olup tüm paranızı kaybetme riskiniz mevcuttur. Borsacibaba.com asla yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde bulunan içerikler yayınlamamakta olup Borsacibaba.com yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Borsacibaba.com ve sitede yer verilen makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.Borsacibaba.ComSeon1.com Kuruluşudur

YORUMLAR YAZ