• BITCOIN/TL
  476188,187
  % -2,44
 • ETHEREUM/TL
  28977
  % -8,86
 • RIPPLE/TL
  6.53
  % -2,13
 • BITCOIN CASH/TL
  3009.88,598
  % -3,55
 • LITECOIN/TL
  1032.86
  % -7,19
 • COSMOS HUB/TL
  154.47
  % -12,24
 • CARDANO/TL
  7.68
  % -8,49
 • TETHER/TL
  16.38
  % 0,09

YOUTUBER’ DAN 660.000 DOLARLIK KRİPTO PARA HIRSIZLIĞI !

Bir kripto yayıncısını uyku haplarıyla karıştırarak ve 660.000 ABD Doları değerinde token çalaran iki Güney Koreli YouTuber, sosyal medya davranışlarının kârını paylaşma konusundaki anlaşmazlık kontrolden çıktıktan sonra üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. 660.000 Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı !

660.000 DOLARLIK KRİPTO PARA HIRSIZLIĞI !

EDaily , her ikisi de 44 yaşında ofis çalışanı olarak tanımlanan Kwon ve Im soyadlı iki adamın, zararlı madde kullandıktan sonra 120 saat toplum hizmeti ve 40 saat eğitime ek olarak üç yıl hapis ve dört yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldığını bildirdi . Medya kuruluşu tarafından yasal nedenlerle sadece A olarak adlandırılan adam.

CryptoNews  ‘ in bildirdiğine göre Seul Merkez Bölge Mahkemesinin bir şubesi olan üçlü, popüler bir kripto temalı kanalı birlikte yönetiyordu. A’nın yayıncı olduğu ve Kwon ve I’in muhtemelen prodüksiyonda perde arkasında çalıştıkları veya kanalda küçük rollere sahip oldukları ve A’nın kanalın “yüzü” olduğu görülüyor.

Mahkeme, üç kişinin geçen yıl kanal aracılığıyla sağlanan “kâr dağıtımı” da dahil olmak üzere çeşitli konularda “tartışmaya girdiğini” duydu.

A, Kwon ve Im’in taleplerini kabul etmeyince ve kanalı bırakmakla tehdit edince, mahkeme 27 Haziran akşamı Kwon ve Lim’in A’nın içtiği bir fincan kahveye uyku ilacı koyduğunu duydu. A daha sonra çöktüğünde, ikili A’nın cep telefonunu, cüzdanını, dizüstü bilgisayarını ve resmi mührünü (Güney Kore’deki finansal işlemleri doğrulamak için kullanılır) çaldı.
Önerilen Makaleler

Ertesi gün A, ikilinin A’nın cüzdanlarından kendi hesaplarına 660.000 USD değerindeki belirtilmemiş kripto varlığı transfer etmek için “çalınan eşyaları kullandığını” keşfetti.

Ancak, Kwon ve Im çok çabuk pişmanlık sancılarına kapılmış görünüyorlar. A, ertesi gün onları aradıktan sonra, YouTuber’a 446.000 ABD Doları ödemeye devam ettiler. Ve A’yı suçlamada bulunmamaya ikna etmek için bariz bir çabayla, daha sonra eski meslektaşlarına 330.000 ABD Doları daha teklif ettiler.

Mahkeme başkanı, bu bariz pişmanlık saldırısının müsamaha nedeni olduğunu belirtti, ancak eylemlerinin yine de “eylemlerinin doğası ışığında kınanabilir” ve “kazançlarının ölçeği” olduğunu belirtti.

2022 Borsacibaba.com Risk Açıklaması / Feragatname: Borsacibaba.com‘da yayınlanan her türlü Bitcoin analizi, kripto para analizi, Bitcoin tahmini gibi içerikler ve haberler bilgi amacı ile sağlanmaktadır. Kripto para yatırımları riskli yatırımlar olup tüm paranızı kaybetme riskiniz mevcuttur. Borsacibaba.com asla yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde bulunan içerikler yayınlamamakta olup Borsacibaba.com yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Borsacibaba.com ve sitede yer verilen makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.Borsacibaba.ComSeon1.com Kuruluşudur

YORUMLAR YAZ